stat

Kultura na niedzielę: Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza + spotkanie z producentem

Zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu "Kultura na niedzielę". Tym razem zaprezentujemy film "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza". Seans dopełni rozmowa z producentem filmu - Darkiem Dikti.

w każdy wtorek (do 28.09), godz. 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Darek Dikti - producent filmów dokumentalnych, m.in. dystrybuowanych w kinach pełnometrażowych dokumentów takich jak BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny i TOTART czyli odzyskiwanie rozumu.
Z ciekawostek w 1998 roku wspólnie z Tymonem Tymańskim, Andrzejem Maroszką i Bartoszem Szmitem powołał do życia trójmiejską wytwórnię płytową Biodro Records.

Rozmowę poprowadzi Krystyna Weiher-Sitkiewicz.

O filmie:
Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza - Władysława Kozakiewicza. Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie '80, Kozakiewicz na oczach milionów telewidzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem Związku Radzieckiego. W finale zdobywa złoto i pobija rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi przez sowiecką publiczność, pokazuje jej niesportowy, obraźliwy gest. "Wał" zostaje uznany za prowokację polityczną i życie naszego lekkoatlety z dnia na dzień odmienia się. Początkowo Kozakiewicz staje się bohaterem narodowym - jego gest miliony Polaków odebrało jako symbol sprzeciwu wobec sowieckiej dominacji. Kozak zyskuje w kraju ogromną popularność i wpływy. Kiedy jednak przychodzi kryzys formy, zasłużonego tyczkarza dopadają wierni wobec komunistycznego reżimu działacze sportowi. Czy kochającemu ponad wszystko tyczkę i pragnącemu zawsze wygrywać skoczkowi uda się jeszcze wrócić na szczyt?
Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by w porywający sposób opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania.

Bilety: https://biletyna.pl/film/Kultura-na-niedziele-PO-ZLOTO-Historia-Wladyslawa-Kozakiewicza-spotkanie-z-producentem-Darkiem-Dikti/Gdansk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.