Wydarzenie

Kultura filmowa

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
31 marca 2017 (piątek)
godzina:
10.30
miejsce:

Gdyńska Szkoła Filmowa  mapa

adres:
Gdynia, pl. Grunwaldzki 2
organizator:
Pomysłodalnia
bilety:
wstęp wolny

Proponujemy także inicjację dyskusji nad Kanonem kultury pomorskiej, mając pełną świadomość początku i złożoności procesu. Spotkania będą generować opinie oraz rekomendacje dla Kongresu i pomorskiej społeczności, dlatego warto w nich uczestniczyć, by mieć wpływ na upublicznione komunikaty.Kongres Kultury Pomorskiej/Kultura filmowa

Termin: 31.03.2017. godz. 10.30

Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe
Plac Grunwaldzki 2, 81-372 Gdynia

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy

Prowadzący: Mirosław Przylipiak

Stałym elementem spotkań będą tak ważne zagadnienia dla określenia stanu kultury i związane z każdym tematem: edukacja, krytyka artystyczna i media. Formuła spotkania zakłada, że każdy z uczestników będzie mógł zabrać głos w dyskusji oraz odnieść się w wystąpieniu przygotowanym lub improwizowanym do tematów zaproponowanych przez prowadzącego.

Kongres Kultury Pomorskiej
Oficjalna strona: kongres.pomorzekultury.pl

Działania 2017
Hasło przewodnie Kongresu zamyka się w słowach "Kultura porozumienia".
Kongres będzie odbywał się w dwóch etapach:
I etap, tzw. stolikowy, zaplanowany jest w terminie: 20 marca - 11 kwietnia 2017 (różne lokacje)
II etap, obrady plenarne, termin: 24 kwietnia 2017 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Celem projektu jest stworzenie nowego pola dyskursu w przestrzeni publicznej. Podczas otwartych debat, z reprezentatywnym udziałem partnerów społecznych, poruszane będą problemy ważne dla kultury Miasta, Metropolii i Regionu. Uczestnikami spotkań będą akademicy, eksperci, przedstawiciele urzędów, instytucji kultury, mediów, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz indywidualni odbiorcy kultury i obywatele. Nowy model debaty budować będą również: ogólnodostępne materiały, relacja z wydarzenia i opracowanie wniosków. Kultura na nowe czasy to cykl debat w dobrej wierze, opierających się na transparentności, współpracy i przeświadczeniu o istnieniu dobra wspólnego. Każda debata będzie zawierać propozycje i konstruktywne pomysły, których depozytariuszami będą uczestnicy i wszyscy zainteresowani, korzystający z materiałów i opracowań powstałych do i podczas debat. Promocja wydarzeń będzie obejmować także ewaluację, dzięki czemu liczni odbiorcy uzyskają kompletną informację. Depozytariusze będą mieli możliwość stałego korzystania z pokłosia wydarzenia.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najwyżej oceniane

Miasto 44
Ocena: 7.8 / 3045 głosów
Fatima. Ostatnia tajemnica
Ocena: 6.9 / 124 głosy

Zapowiedzi