stat
Impreza już się odbyła

Kultura Dostępna

Zapraszamy na kolejną edycję Kultury Dostępnej w Kinach! Widzowie sieci Helios poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach dwunastej edycji projektu. W repertuarze znalazły się między innymi: "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Eter" oraz tytuły, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, w tym "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej oraz "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.

sie 18

środa, godz. 18:00

bilety 21,90 zł
przedsprzedaż 33,90 zł
Styczniowe seanse przeniosą Widzów w wojenny klimat pierwszej połowy XX wieku. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" przybliży losy polskich lotników, walczących o Anglię w czasie II Wojny Światowej, a "Kamerdyner" z Januszem Gajosem i Sebastianem Fabijańskim - pokaże poruszającą historię splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców. Wzruszający dramat "53 wojny" opowie natomiast o korespondencie wojennym i jego żonie, która traci nadzieje, że go jeszcze zobaczy... W styczniu nie zabraknie też znanej z poprzedniej edycji "Zimnej wojny". Dla rozluźnienia warto się będzie wybrać na bardzo pozytywną komedię "Juliusz" z Wojciechem Mecwaldowskim w roli tytułowej.

W lutym na ekrany kin Helios powróci hit poprzednich edycji - "Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej oraz niezwykły, animowany film dokumentalny "Jeszcze dzień życia", opowiadający o wyprawie do pogrążonej w chaosie Angoli, Ryszarda Kapuścińskiego. Natomiast Janusz Kondratiuk rozbawi i wzruszy Widzów pełną ironicznego humoru, przewrotną komedią, "Jak pies z kotem". Z okazji Dnia Kobiet, koniecznie trzeba będzie zobaczyć "7 uczuć" w reżyserii Marka Koterskiego - ten groteskowy film opowiadający o powrocie dorosłego mężczyzny do czasów dzieciństwa z pewnością poruszy każdego kinomana.

W marcu odbędzie się pokaz filmu "303. Bitwa o Anglię". Warto sprawdzić, jak została przedstawiona historia Dywizjonu 303 w ujęciu Davida Blaira, często porównywana z filmem Denisa Delicia. Na koniec miesiąca, 28 marca zaprezentowana zostanie także komedia romantyczna - "Serce nie sługa", film o poszukiwaniu miłości ze świetną grą aktorską Magdaleny Różyczki, Romy Gąsiorowskiej i będącego aktualnie na (nie tylko aktorskim!) topie - Pawła Domagały.

"Eter" to najnowszy film Krzysztofa Zanussiego, opowiadający historię lekarza, który w austriacko-węgierskiej twierdzy odważnie eksperymentuje z eterem. Jaką cenę będzie musiał zapłacić za powodzenie w badaniach? Tego Widzowie dowiedzą się już 4 kwietnia. Również w kwietniu zaprezentowany zostanie poruszający "Atak paniki", a także powrócimy do świątecznych wspomnień w kontynuacji hitu z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych - "Planecie Singli 2".


REPERTUAR 12. EDYCJI CYKLU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH:

3 stycznia Kamerdyner
10 stycznia Juliusz
17 stycznia 53 wojny
24 stycznia Zimna wojna
31 stycznia Dywizjon 303
7 lutego Twarz
21 lutego Jeszcze dzień życia
28 lutego Jak pies z kotem
7 marca 7 uczuć
14 marca 303. Bitwa o Anglię
21 marca Twój Vincent
28 marca Serce nie sługa
4 kwietnia Eter
11 kwietnia Atak paniki
18 kwietnia Planeta singli 2

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje oraz repertuar 12. edycji cyklu w kinach Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 46 kinami mającymi łącznie 261 ekranów i ponad 51 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialnych w Polsce, działającej w segmencie prasy (wydawca m.in. "Gazety Wyborczej" i czasopism), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), Internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda). Helios został nagrodzony Godłem Teraz Polska podczas XXV edycji konkursu w kategorii USŁUGI oraz tytułem Created in Poland Superbrands w kategorii KINA.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi