stat
Impreza już się odbyła

Kolory Bałtyku

Kino regionu bałtyckiego snuje opowieści - surowe, ale jednocześnie pełne skrajnych emocji, absurdalnego humoru i ludzkich historii, które nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie. Zapraszamy na drugą edycję plenerowego Kina Letniego Bałtyk Movie. W pięć kolejnych środowych wieczorów pokażemy mroźne propozycje z dalekiej Północy.

w każdy czwartek (do 24.02), godz. 13:00, 18:00

Gdynia,
bilety 10 zł

w każdy czwartek (do 24.02), godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
Wydarzenie w ramach projektu "Kolory Bałtyku". Usiądźcie wygodnie w naszym ogrodzie i wyruszcie z nami w filmową podróż do krainy bałtyckich twórców.

Wydarzenie organizowane we współpracy z restauracją Rada Miasta Food&Wine.

Start: 21:30; prosimy o punktualne przybycie

W związku z ograniczeniami w działalności kin plenerowych i wydarzeń w przestrzeni publicznej widownia będzie liczyła 30 miejsc.

Zakup biletu wiąże się z zaakceptowaniem regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed zakupem biletów.

W przypadku nieotrzymania elektronicznego biletu, należy sprawdzić folder SPAM. W celu ponownego wygenerowania biletu prosimy o napisanie na adres info@interticket.pl.

Każdy widz w momencie zakupu biletu oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie wyraża zgodę na przechowywanie przez InterTicket sp. z o. o. danych osobowych podanych w procesie zakupu biletów i udostępnienie tych danych w razie potrzeby Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym.

Miejsce ogród przy Ratuszu Staromiejskim / Sala Mieszczańska

Repertuar

8 lipca - Midsommar (2019), reż. Ari Aster (Szwecja)
https://www.youtube.com/watch?v=VPcwlFR23Tw
To, czego boisz się najbardziej, czai się w pełnym słońcu. Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

15 lipca - Mężczyzna imieniem Ove (2015), reż. Hannes Holm (Szwecja)
https://www.youtube.com/watch?v=5G3RKFeYUqU
Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z
dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego - ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

22 lipca - Młodość Astrid (2018), reż. Pernille Fischer Christensen (Dania/Szwecja)
https://www.youtube.com/watch?v=NrEYIdq7lYs
W biograficznej "Młodości Astrid", która opowiada o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren (1907-2002), Pernille Fischer Christensen ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji.

29 lipca - Po tamtej stronie (2017), reż. Aki Kaurismäki (Finlandia)
https://www.youtube.com/watch?v=MheDg0rgEio
"Po tamtej stronie" opowiada historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii - Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni? W swoim filmie Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu). Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.

5 sierpnia - Manifesto z 2015 roku, reż. Julian Rosefeldt (Niemcy)

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett ("Carol", "Blue Jasmine") wciela się w 13 różnych postaci - od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 zł
Bilety do nabycia wyłącznie w sprzedaży online przez platformę
interticket.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi