stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kinoterapia: Błąd systemu

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Kinoterapia, której gościem będzie Pani Anna Rasińska - psycholog, psychoterapeutka w nurcie psychoterapii systemowej, absolwentka szkolenia z mediacji, sądowy kurator społeczny, współpracująca na co dzień z rodzicami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców zastępczych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni.
Dyskusję po seansie poprowadzi Weronika Orzechowska.

Kinoterapia: Błąd systemu
Tytuł oryginalny: Systemsprenger
Reżyseria: Nora Fingscheidt
Scenariusz: Nora Fingscheidt
Obsada: Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide
Zdjęcia: Yunus Roy Imer
Muzyka: John Gürtler
Producenci: Niemcy
Gatunek: Dramat psychologiczny
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 119 minut

Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do Oscara. Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są "łamaczami systemu".  Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

Nagrody i festiwale:
2020 - Międzynarodowy Festiwal w Palm Springs - najlepszy film zagraniczny (nominacja), nagroda FIPRESCI dla najlepszej aktorki (Helena Zengel)
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - konkurs główny, Srebrny Niedźwiedź - nagroda im. Alfreda Bauera, nagroda czytelników gazety "Berliner Morgenpost"
2019 - Europejskie Nagrody Filmowe - nominacje: najlepszy film, najlepsza aktorka (Helena Zengel), nagroda główna za najlepszą muzykę
2019 - Forum Kina Europejskiego CINERGIA - Kryształowa Łódka dla najlepszego filmu europejskiego, nagroda publiczności

http://www.aurorafilms.pl/zapowiedzi/blad-systemu/


Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Kup Ekobilet na seans!

Karnety:
1 film   10 ulgowy * / 15 normalny zł  
3 filmy  25 ulgowy * / 40 normalny zł
4 filmy  30 ulgowy * / 50 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, doktorantów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracowników UG oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem lub https://ekobilet.pl/ack )


 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.