stat
PATRONAT

Kino w domu. Parasite - pokazy online

Z olbrzymią przyjemnością wracamy do filmu "Parasite" Bonga Joon-ho - niekwestionowanego zwycięzcy minionego sezonu nagród, ukoronowanego historycznym Oscarem dla najlepszego filmu roku. Zapraszamy Was na pokazy online, w sobotę i niedzielę 16 i 17 maja o g.19.00.

PARASITE/ Gi-saeng-chung / r. Joon-ho Bong (Okja, The Host: Potwór, Zagadka zbrodni) / Korea Południowa / 2019 / MFF w Cannes 2019: Złota Palma, OSCAR 2020: Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepszy film międzynarodowy / 132 min.

Bong Joon-ho ma niezwykły zmysł obserwacji. Jego postaci utkane są z cząstek prawdy, ludzkich historii. Filmowy pejzaż komponuje z fragmentów realnych zmagań południowokoreańskich obywateli. Wykluczenie ekonomiczne i kosmiczne nierówności między grupami społecznymi; napięcia między Koreami Północną i Południową; parcie na zamerykanizowany tryb życia. Konsumpcjonizm, egoizm, zatarcie wartości. Można sobie z łatwością wyobrazić tę opowieść w interpretacji Ulricha Seidla, z inaczej rozłożonymi akcentami, bardziej apatyczną, wycofaną kamerą, bez tych kolorów i faktur. To, co łączyłoby te opowieści, to umiejętność znajdowania humoru w najmroczniejszych zakamarkach filmowego tworzywa. Bong Jon-hoo prowadzi narrację pewną ręką, pozwalając swojemu wyczuciu mainstreamu nieść całość w atrakcyjny, rozumiejący, jak zaczarować widza, realizacyjnie nieskazitelny sposób. I tu Seidl nie dotrzymałby mu tempa. Parasite to - obok filmów Sciammy i Pedro Almodóvara - zdecydowanie najmocniejszy tegoroczny tytuł w konkursie. Jest w filmowym pisarstwie pewien zbiór określeń wyświechtanych niczym para spodni po pradziadku, ale niekiedy trzeba je wyciągnąć do światła. Zatem: Parasite to niewiarygodny filmowy rollercoaster, który z każdą minutą rozpędza się coraz bardziej. Gdzie prowadzą te tory, nie wiadomo. Podobnie, jak nie wiadomo, czy przypadkiem trasa nie urwie się nagle, dekapitując przy okazji wszystkich bohaterów intrygi.

[Źródło: Anna Tatarska, kultura.onet.pl]

Bilety (dostęp do filmu) kosztują 12 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.17.00 w dniu projekcji.
ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE - tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.

Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.18.00- 18.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.

Hasło do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
Możliwość oglądania filmu od początku jest możliwa przez 1 godzinę po rozpoczęciu pokazu. Link będzie aktywny przez 1 godzinę po pokazie.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:
najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
połączenie internetowe o przepustowości conajmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania.
Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupiełnienie wyżej wkazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.

system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;
Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego.

Poniżej przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:

HD - 1080p /30 Mb/s
HD - 720p /15 Mb/s
SD - 480p /7 Mb/s
SD - 360p /3 Mb/s

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij