stat
PATRONAT

Kino w blokowisku

Jak co roku we wrześniu, na trawniku przed Plamą GAK i Projektornią GAK zagości kino plenerowe. Tym razem motywem przewodnim prezentowanych filmów będzie szaleństwo, które jak wszyscy wiemy, może mieć najróżniejsze oblicza. Organizatorzy przygotowali program składający się z czarnych komedii oraz komediodramatów.

sie 4

wtorek, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 10 zł
Cykl pokazów rozpocznie, absolutnie kultowy "Dzień świra" Marka Koterskiego, którego akcja osadzona jest w polskim blokowisku. Później będzie można zobaczyć interesujące wizualnie filmy "Kurczak ze śliwkami" i "Toni Erdmann", nagradzane na festiwalach i zupełnie szalone "Zwariować ze szczęścia", "Dzikie Historie" i "The Square". Nie zabraknie też klasycznego dramatu w postaci "Nauczycielki" Hřebejka.

Filmy będą prezentowane w każdy wtorek (trawnik przed Plamą GAK) i piątek (trawnik przy Projektorni GAK) września o godzinie 19:30. Wzorem ubiegłych lat na fanów kina pod chmurką będą czekały koksowniki na wypadek chłodniejszych wieczorów. Organizatorzy przygotują też miejsca siedzące. Warto zaopatrzyć się jednak we własny koc czy poduszkę.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych projekcja zostanie przeniesiona do sali widowiskowej tuz obok.

Na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny.

PROGRAM:

Harmonogram seansów Projektornia GAK:

PIĄTKI g. 19:30 - trawnik przy Projektorni GAK
ul. Dworska 29 A, Gdańsk Brzeźno

06.09. 2019
"Nauczycielka"
reż. Jan Hřebejk, 102 min, Czechy - Słowacja 2016, dramat


Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Mária Drazdechová od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechová ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?
https://www.youtube.com/watch?v=2T1QueoaqA4


13.09. 2019
"Dzikie historie"
reż. Damián Szifron, 122 min, Argentyna - Hiszpania 2014 komediodramat


Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą "dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.
https://www.youtube.com/watch?v=5dNIsrrf_rw


20.09.2019
"Poznajcie Harolda"
reż. Gunnar Vikene, 87 min, Norwegia 2014, komedia


Harold i jego żona od 40 lat święcili sukcesy jako właściciele dobrze prosperującego sklepu meblowego Lunde. Wszystko się zmienia, gdy na rynek wkracza nowy potężny gracz w branży - sieć sklepów IKEA. Harold jest zmuszony zamknąć biznes a urażona duma pali go mocniej niż sos z papryczek chili. Pod wpływem impulsu, uzbrojony w rewolwer, wsiada do swojego starego Saaba i wyrusza do Almhutt w Szwecji, aby porwać założyciela Ikei, Ingvara Kamprada. Harold realizuje z sukcesem swój plan, ale porwany przez niego Kamprad wydaje się być z tego powodu całkiem zadowolony.
https://www.youtube.com/watch?v=CTpwh6sXcKw


27.09.2019
"Toni Erdmann"
reż. Maren Ade, 162 min, Niemcy - Austria 2016, komediodramat


Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines - pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji - lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać - niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.
https://www.youtube.com/watch?v=1ZNHZ4-cvZ4

WTORKI
g. 19:30 - trawnik przed Plamą GAK
ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa
FB

03.09.2019
"Dzień świra"
reż. Marek Koterski, 93 min, Polska 2002
komedia

Adaś Miauczyński, 49-letni rozwiedziony polonista, żyje w kręgu swoich natręctw, nie potrafiąc wyrwać się z nudy i rutyny dnia codziennego. Adam Miauczyński jest świrem, jakim czasami jest każdy z nas.
zwiastun


10.09.2019
"Zwariować ze szczęścia"
reż. Paolo Virzì, 119 min, Francja - Włochy 2016
komedia

Skrzyżowanie "Thelmy i Louise" oraz "Lotu nad kukułczym gniazdem".
Beatrice - gadatliwa manipulantka, oraz Donatella - wrażliwa introwertyczka, skrywająca mroczną tajemnicę, uciekają ze szpitala psychiatrycznego.
zwiastun

17.09.2019
"Kurczak ze śliwkami"
reż. Vincent Paronnaud oraz Marjane Satrapi, 93 min, Belgia - Francja - Niemcy 2011
komediodramat

Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec, które mogłyby zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Ponieważ mu się to nie udaje, postanawia umrzeć.
zwiastun

24.09.2019
"The Square"
reż. Ruben Östlund, 142 min, Dania - Francja - Niemcy - Szwecja 2017
komedia

Rozwiedziony dyrektor muzeum sztuki nowoczesnej stanie przed wielkim wyzwaniem podczas przygotowań do premiery najnowszej instalacji artystycznej.
zwiastun
Organizatorzy: Plama Gdański Archipelag Kultury oraz Projektornia Gdański Archipelag Kultury

Szczegółowy program pokazów dostępny jest na stronie:
https://www.plama.art.pl/wydarzenia/kino-w-blokowisku-2/

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij