stat
Impreza już się odbyła

Kino w Trampkach

  • Kalendarz
    1 - 31 sierpnia 2020
  • Lokalizacja
    Gdańsk, online

Festiwal Filmowy Kino w Trampkach to zelektryzowana wspólną pasją festiwalowa widownia, która już w sierpniu zobaczy 25 świetnych, mądrych i ważnych filmów dla dzieci i młodzieży. Dobre kino młodego widza w dniach 1-31 sierpnia 2020 na platformie www.mojeekino.pl

Na żywo

Zobacz transmisję live


Dlaczego właśnie TRAMPKI? Bo Trampki to wędrówka, przygoda, a każdy film to podróż.

Trampki to też swoboda i wygoda i właśnie tego potrzeba, tej odrobiny luzu i dystansu, żeby
z otwartością patrzeć na świat - wyjaśnia Anna Stadnik, założycielka festiwalu. 

Skoro teraz możliwości podróżowania są nadal ograniczone, jakże niezbędne są takie filmowe TRAMPKI, które zabiorą nas gdziekolwiek chcemy - dodaje Karolina Śmigiel, dyrektorka artystyczna.

Głównym przesłaniem Festiwalu jest budowanie otwartości na różne kultury, rozbudzanie ciekawości świata i uwrażliwienie na globalne wydarzenia. W tym roku festiwalowe hity będzie można oglądać przez cały sierpień na platformie mojeekino.pl Nie zabraknie filmów dla grup wiekowych: od 3+ do 14+.

Nie zmieniło się nic z przesłania festiwalu. Ta edycja to większa dostępność wszystkich produkcji i dłuższy czas trwania całego wydarzenia - tłumaczy Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektorka festiwalu.

Nadal proponujemy doskonałe pełnometrażowe filmy z całego świata dla dzieci i młodzieży. Festiwal, którego program układają rówieśnicy. Przez cały sierpień każdy widz z paczką przyjaciół albo w rodzinnym gronie może cieszyć się filmowymi wieczorami w iście wakacyjnym nastroju. Bo filmy przecież najlepiej ogląda się razem
- dodaje Karolina Śmigiel.

SIERPIEŃ - FILMY PEŁNOMETRAŻOWE (szczegóły)
 
Zaczynamy od pokazów online filmów pełnometrażowych, które przy ograniczonych możliwościach podróżowania, będą dla Was oknem dla świat. Historie młodych osób Waszych rówieśników z różnych krajów świata, pogrupowaliśmy w sekcje:
 
• KINOTRAMPKOWE PEREŁKI - czyli najlepsze filmy pełnometrażowe dla dzieci (od 3 roku życia) i młodzieży, które zachwycały Was podczas poprzednich siedmiu edycji festiwalu;
• KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA DZIECI - tradycyjnie odbędzie się konkurs filmów specjalnie dla Was wyselekcjonowanych z festiwali na całym świecie z 2019 i 2020 roku. Jest w nich dużo słońca, wakacyjnej przygody i dylematów, które przynieść może tylko lato;
• KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA MŁODZIEŻY - w tym roku o wyborze filmów do konkursu decydowała Młodzieżowa Grupa Programowa złożona z licealistów z I SLO Bednarska. 
Kino w Trampkach będziecie mogli oglądać przez cały sierpień, o dowolnej porze, w dowolnym miejscu.
Jak co roku o wyborze najlepszych filmów zdecydują jury dzieci i młodzieży. Swoje nagrody przyznają też: publiczność festiwalowa, Jury Rodziców, Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Jury European Children's Film Association.
Będziecie mogli spotkać się z twórcami, wziąć udział w warsztatach filmowych i dyskusjach ze specjalistami. 

PAŹDZIERNIK - KRÓTKIE HISTORIE (szczegóły)

 
Październik to miesiąc krótkich historii. Czekają na Was najlepsze krótkie metraże z ostatnich lat oraz dwa konkursy filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży. 
 
• O nagrodach dla twórców zadecyduje jury dziecięce i młodzieżowe.
• Spośród bohaterów krótkich historii publiczność wybierze swojego ulubionego reprezentanta, który mógłby stać się rzecznikiem młodych ludzi.
• Będą na Was czekać ćwiczenia, proste warsztaty i gry połączone z tematami filmów, a także spotkania z twórcami. 
• Będziecie mogli nas oglądać w szkole lub w domu, wszystko w wersji online. 

GRUDZIEŃ - KIDS MEDIALAB (szczegóły)
 

W grudniu skręcamy w boczną uliczkę od filmu w stronę nowych mediów i technologii. Zaprosimy Was do udziału w wystawie online, na której zaprezentujemy aplikacje, gry, projekty VR (wirtualnej rzeczywistości) i AR (rozszerzonej rzeczywistości). Tym razem nie tylko oglądanie, ale też doświadczanie, dotykanie, poruszanie się i zanurzanie w zabawie i przyjemności, ale też refleksji. Zaprosimy Was do eksperymentowania w pierwszym w Polsce KIDS MEDIALAB. 

ZAANGAŻOWANIE MŁODYCH W TWORZENIE FESTIWALU
 
Jak co roku w szerokim zakresie współpracujemy z młodymi, którzy angażują się w powstawanie festiwalu, są to m. in.:
• Młodzieżowa Grupa Programowa - 7 osób które w ciągu miesiąca zobaczyło 16 filmów. To ich wybory zobaczycie w Konkursie Filmów Młodzieżowych;
• Jury Dziecięce;
• Jury Młodzieżowe;
• Młodzieżowe Studio Festiwalowe - większość materiałów publicystycznych dotyczących filmów i festiwalowych zdarzeń przygotowują zgrupowani w studio młodzi dziennikarze.
 
Tegoroczne oglądanie filmów to równocześnie trwające dwa wydarzenia festiwalowe: 8. Kino w Trampkach w Warszawie oraz 2. Kino w Trampkach w Gdańsku. Młodzież z tych miast współtworzy i angażuje się w powstanie festiwali. 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi