stat
Impreza już się odbyła

Kino w Trampkach

W dniach 6-9 grudnia 2018 roku w odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach w Gdańsku. To jedyny festiwal filmowy tworzony przez młodych i dla młodych. To oni kształtują swój własny festiwal filmowy i nadają mu barw.

 
Mottem tej edycji jest hasło FAIR PLAY: myślą przewodnią są relację między rówieśnikami, nie tylko w sportowym wydaniu, ale i przede wszystkim w życiu na co dzień. 
 
Pokazywane filmy w ramach festiwalu to świeże, współczesne obrazy, gdzie młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty.  Wszystkie filmy do 10 roku życia są z lektorem.
 
Kino w Trampkach przygotowało specjalne seanse skierowane do grup przedszkolnych i szkolnych. Seanse odbywają się w dniach 6 -7 grudnia w godzinach porannych.  
Cena biletu: 10 zł od dziecka, opiekuni: wstęp wolny
Rezerwacja miejsc:  kinoport@laznia.pl
 
więcej informacji: gdansk.kinowtrampkach.pl

PROGRAM:
6 grudnia, czwartek / seanse skierowane do grup przedszkolnych i szkolnych

9:30 Głodny wilczek i inne historie 48' / 4+
Wilczek jest naprawdę głodny. Chyba dziś zapoluje po raz pierwszy sam. Zacznie może od... konia? Tak,od konia! To będzie łatwa zdobycz. Kto by pomyślał, że koń potrafi tak mocno kopnąć?! No dobrze, to niech będzie baran.

10:45 Tęcza 106'/ 7+
Pari ma 10 lat i młodszego brata Chotu, który nie widzi. Obiecał mu, że chłopiec odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że jedynie Shah Rukh Khan może jej pomóc. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?

7 grudnia, piątek / seanse skierowane do grup przedszkolnych i szkolnych

9:30 Budzik i inne historie 53'/ 5+
Osadzona w zimowej scenerii malowniczej wsi opowieść o człowieku, którego zadaniem jest codzienne budzenie mieszkańców. Kolejne dni mijają. Śnieg, wiatr. Rutyna i powtarzalne czynności. Do czasu, gdy w jego życiu pojawia się pewien stary, błyszczący dzwonek.Zmieni on nie tylko jego pracę, ale również całe życie. W bloku ta oraz inne historie. 

10:45 Gra wojenna 84'/ 10+
11-letni Malte od dawna interesuje się sztuką wojenną i spędza czas na studiowaniu bitew i kampanii. Po przeprowadzce do nowej dzielnicy chłopak trafia w sam środek konfliktu między dwiema bandami. Chcąc określić swoje miejsce w nowym środowisku, Malte gorliwie zaczyna stosować swoją wiedzę w praktyce. Niespodziewanie konflikt wkracza na zupełnie inne tory.

8 grudnia, sobota 

12:00 Tygrysy i tatuaże 42'/ 5+
Mała Maj mieszka z wujkiem Sonnym w jego studio tatuaży. Dziewczynka uwielbia wujka, a szczególną przyjemność sprawia jej obserwowanie go przy pracy. Pewnego dnia, gdy Sonny ogląda telewizję, dziewczynka kończy tatuaż mężczyzny z lokalnego klubu motocyklowego.Maj i Sonny muszą uciekać z miasta. Udają się w pełną przygód podróż przez magiczne lasy pełne wróżek, artystów cyrkowych i tygrysów.

14:00 Chłopiec i gwiazdy 90'/ 10+
Na obrzeżach miasta Wyndham w zalanej słońcem północno - zachodniej Australii mieszka starszy mężczyzna i chłopiec, obaj Aborygeni. Wieczorami mężczyźni rozpalają ognisko i oglądają niezwykle jasne gwiazdy. Dziadek jest zagorzałym zwolennikiem tradycji, dlatego często opowiada wnuczkowi o przodkach. Pewnego dnia przedsiębiorstwo górnicze przybywa do wioski z planami zburzenia domu. Pete wymyka się ze swoim najlepszym przyjacielem do miasta, aby przekonać szefa firmy do zmiany zdania. Po drodze czeka na nich wiele niebezpieczeństw.

9 grudnia, niedziela

13:00 Lekarz potworów i inne historie 70'/7+
Najgorszy temat pracy domowej - "Kim chcesz być, gdy dorośniesz?". Dla niektórych proste pytanie, dla innych najtrudniejsze w życiu. Czasem wybierasz odpowiedź, która nie budzi zrozumienia otoczenia, jak Dudu, który właśnie zdecydował się na pewną profesję. Chce zostać lekarzem, który zajmuje się potworami. Jakie konsekwencje będzie miała jego decyzja? Czy ma szansę się zrealizować? 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.