stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino w Momencie: Żądza bankiera

Marc Tourneuil zostaje właśnie mianowany dyrektorem wielkiego europejskiego banku inwestycyjnego Phenix. Na początek żąda dla siebie większych przywilejów, chciałby zarabiać więcej niż "nędzne" 1,8 miliona euro rocznie. Gdy żona pyta, po co mu aż tyle, odpowiada, że dopiero duże pieniądze sprawiają, że ludzie nabierają szacunku. Nagrodzony na światowych festiwalach film "Żądza bankiera" to najnowsze dzieło Costy-Gavrasa, kultowego twórcy thrillerów politycznych, zdobywcy Oscara i Złotej Palmy za film "Z". Against Gravity oraz gdyński Moment (InfoBox) zapraszają na nowy cykl filmowy.

lis 15

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 26,90 zł
Marc chce zmieniać styl zarządzania bankiem, ale akceptuje bez zastrzeżeń korporacyjną etykę, obowiązującą w świecie, do którego należy. Rzuca się w wir nowych obowiązków. Jednym z jego pierwszych posunięć jest zorganizowanie wideokonferencji z udziałem dyrektorów i szeregowych pracowników. Marc obiecuje brać pod uwagę ich głos w zarządzaniu firmą, pracownicy przyjmują tę deklarację z entuzjazmem. Za zamkniętymi drzwiami okazuje się, że był to tylko cyniczny sposób na zdobycie sobie poparcia pracowników niższego szczebla.

mat. Against Gravity
Akcje banku idą tymczasem w górę. Marc zdobywa zaufanie Dittmara Rigile (Gabriel Byrne), który prowadzi amerykański fundusz hedgingowy z Miami. Ma też spore udziały w Phenix. A ponieważ akcjonariusze żądają 20 proc. zysku z inwestycji kapitałowych, Marc musi znaleźć pieniądze. Jeśli tego nie zrobi, bankowi grozi przejęcie przez amerykański kapitał. Przy pomocy rozpaczliwych manewrów na pograniczu prawa usiłuje temu przeciwdziałać, ujawniając przy okazji patologiczne mechanizmy funkcjonowania światowego rynku i instytucji finansowych.

Scenariusz filmu oparty został na wydanej w 2004 roku powieści Stephane'a Osmonta "Le Capital", niejako antycypującej nadchodzący kryzys, obnażającej świat wielkiej finansjery. W rolach głównych występują Gad Elmaleh ("O północy w Paryżu", "Miłość. Nie przeszkadzać!"), Natacha Régnier ("Wyśnione życie aniołów") oraz Liya Kebede ("Kwiat pustyni", "Dobry agent"). Le Capital; reż. Costa-Gavras, Francja 2012, 114 min, 2013 - Off Plus Camera (film otwarcia); MFF Toronto; MFF Saloniki

Against Gravity to firma dystrybucyjna założona przez Artura Liebharta, wyróżniona w tym roku nagrodą dla Najlepszego Dystrybutora Filmowego w Polsce. W 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. w 2009 roku PLANETE+DOC otrzymał nagrodę PISF w kategorii "Najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Against Gravity zajmuje się dystrybucją kina dokumentalnego i ambitnego kina fabularnego.

KULTURALNY KONIEC TYGODNIA
Listopad 2013 w Momencie Restauracja Chwila Moment w Gdynia zaprasza na Kulturalny Koniec każdego Tygodnia, w ramach którego zapraszamy do kina, na koncert i na imprezę.


Czwartkowe kino w Momencie to organizowany wraz z najlepszym dystrybutorem roku - Against Gravity przegląd wyjątkowych realizacji światowego kina artystycznego. Każdy czwartek o godzinie 20.00, unikatowe projekcje nagradzane na wielu festiwalach tylko u nas!

W piątki ...Moment zamienia się w koncertowy taras, na którym gościmy zespoły bardziej i mniej znane, z różnorodnym repertuarem muzycznym. A już w sobotę...zanim zapadnie noc, spotykamy się od 19.00 na starterze, przy dźwiękach wyselekcjonowanych przez najlepszych DJów.

Od czwartku do soboty ...między 20 a 21 nasi barmani serwują podwójnie.
Zapraszamy codziennie... na dłużej niż ... Chwila Moment Gdynia, Świętojańska 30 przy Infoboxie www.chwilamoment.com.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.