• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Kino w Blokowisku - piątki przed Projektornią GAK

maj 23

poniedziałek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 17,90 - 27,90 zł
maj 28-1.06

sobota - środa, godz. 10:40

bilety 25 zł
przedsprzedaż 15-21 zł
Jak co roku we wrześniu, zapraszamy na kino plenerowe na trawniku przed GAK Plama (wtorki) oraz GAK Projektornia (piątki).

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich prezentowanych w tym roku filmów jest tajemnica. Zaprezentujemy filmy, które podejmują grę z oczekiwaniami publiczności. Fabuły, w których mnożą się kolejne zawiłości, a każdy szczegół pojawiający się na ekranie może doprowadzić nas do rozwiązania zagadki.

W Projektorni cykl pokazów zainauguruje film "Julieta" (reż. Pablo Almodóvar), to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Z kolei w Plamie zobaczycie film "Tajemnice Silver Lake" (reż. David Robert Mitchell). To pełna czarnego humoru opowieść o Samie (Andrew Garfield), który po tajemniczym zniknięciu swojej sąsiadki zamienia się w detektywa. Obraz nawiązuje do klasycznych filmów noir, czerpiąc przy tym garściami z wielu zjawisk popkulturowych z lat 80.

Filmy będą prezentowane w każdy wtorek (GAK Plama) i w każdy piątek (GAK Projektornia) września o godzinie 19:30. Na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny.
__________________________________________

PROGRAM:
PIĄTKI g. 19:30

trawnik przed Projektornią GAK
ul. Dworska 29 A, Gdańsk Brzeźno

4.09 "Julieta", reż. Pedro Almodóvar, 96 min, Hiszpania 2016
Julieta to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy.

11.09 "The Place", reż. Paolo Genovese, 105 min, Włochy 2017
Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. Możesz to osiągnąć, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

18.09 "Zagubieni", reż. Petr Zelenka, 105 min, Czechy 2015
Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej...

25.09 "Wszyscy wiedzą", reż. Asghar Farhadi, 132 min, Francja / Włochy / Hiszpania 2018
Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We Wszyscy wiedzą parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika nastoletnia córka Laury, Irene. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści i skrzętnie ukrywane konflikty. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których wszyscy wiedzą, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

______
WTORKI
g. 19:30 - trawnik przed Plamą GAK
ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

1.09 "Tajemnice Silver Lake", reż. David Robert Mitchell 139 min, USA 2018

8.09 "Zwierzęta", reż. Greg Zglinski 94 min, Austria / Polska / Szwajcaria 2017

15.09 "Lost River", reż. Ryan Gosling 95 min, USA 2014

22.09 "Fargo", reż. Ethan Coen / Joel Coen 98 min, USA / Wielka Brytania 1996

29.09 "Duke Of Burgundy. Reguły pożądania", reż. Peter Strickland 104 min, Węgry / Wielka Brytania 2014
_________________________________________
*W związku z panującą sytuacją epidemiczną organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia lub przełożenia go na inny termin. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych projekcje zostaną przeniesiona do sali widowiskowej tuż obok (z zachowaniem reżimu sanitarnego).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.