stat

Kino rosyjskie: Zbrodnia i kara

Podwójna klasyka - genialna ekranizacja klasycznej powieści Fiodora Dostojewskiego.

15 października - cz. 1 (110 min.)
22 października - cz. 2 (105 min.)

Rosja XIX wieku. Student Rodion Raskolnikow zabija siekierą starą lichwiarkę i jej siostrę. Potrzebował pieniędzy, bo zastawił zegarek ojca. To co zrobił przeraża go. Raskolnikow nie może znaleźć sobie miejsca. Jego siostra Dunia ma zamiar wyjść za mąż bez miłości. Jego teoria o "niezwykłym człowieku" rozpada się, a sam Rodion coraz głębiej pogrąża się w otchłań lęków i koszmarów. Prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa lichwiarki powoli dobierają się do Raskolnikowa. Los łączy go z Sonieczką Marmeladową - dziewczyną, która została bez rodziców i żeby przeżyć pracuje jako prostytutka. To ona nakłania Rodiona do przyznania się do morderstwa. Raskolnikow jedzie na Syberię, a Sonia podąża za zesłanym katorżnikiem...

Nagrody: Nagroda RFSRR im. Braci Wasiliewów dla reżysera Lwa Kulidżanowa, operatora Wiaczesława Szumskiego operatora, scenografa Paszkiewicza, aktorów Innokientij Smoktunowskij, Georgij Taratorkin (1971).

ZBRODNIA I KARA (ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ)
rok produkcji: 
1969
gatunek: dramat
reżyseria: Lew Kulidżanow
obsada: Georgij Taratorkin, Innokientij Smoktunowskij, Tatiana Biedowa

Film z polskimi napisami 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.