stat
Impreza już się odbyła

Kino rosyjskie: Urga - terytorium miłości

Słowo "urga" - oznacza pętlę na końcu drążka, za pomocą której mongolscy hodowcy bydła odławiają zwierzęta. Dla mieszkańców stepu urga jest symbolem miłości, odosobnienia i siły. Urga wetknięta w ziemię obok jurty oznacza poczęcie nowego człowieka, nowego Mongoła. Widząc z daleka urgę, żaden Mongoł nie zbliży się do jurty, żeby nie wtargnąć na terytorium miłości, poczeka w oddali, aż urga zniknie.

Kino Seniora

w każdą środę (do 31.12), godz. 12:00

bilety 10 zł
Wstęp wolny
Mongolska para, żyjąca w stepie w przygranicznym rejonie z Chinami, według prawa nie może mieć więcej niż troje dzieci. Troje już ma. Pagma posyła męża do miasta po prezerwatywy. Do miasta na zakupy jedzie on z rosyjskim kierowcą. Zamiast prezerwatyw bohater kupuje telewizor, kowbojski kapelusz, rower i, wróciwszy do domu wtyka w ziemię drążek z urgą, jako symbol chęci dania życia jeszcze jednemu człowiekowi...

Nagrody: Złoty Lew na Festiwalu w Wenecji (1991), Nagroda Państwowa FR (1993), Nagroda "Nika" dla najlepszego reżysera (1993), nominowany do Golden Globe Award w kategorii "Najlepszy film zagraniczny". W 1993 roku film był nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film zagraniczny.

URGA - TERYTORIUM MIŁOŚCI (УРГА - ТЕРРИТОРИЯ ЛЮБВИ)
rok produkcji:
1991
gatunek: obyczajowy
reżyseria: Nikita Michałkow
obsada: Larisa Kuzniecowa, Władimir Gostiuchin, Badem Bajartu
czas trwania: 120 min.

Film z polskimi napisami 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij