stat

Kino rosyjskie: Opowieści

Rękopis młodego pisarza trafia do wydawnictwa literackiego i w tajemniczy sposób zaczyna wpływać na członków redakcji oraz wszystkich tych, którzy go otworzą i przeczytają chociaż jedną stronę. Film składa się z czterech nowel - opowieści, które znalazły się w rękopisie i zostały nakręcone w gatunku absurdalnych komedii, satyry społecznej, thrillera i melodramatu.

w każdy wtorek (do 29.09), godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Nagrody: 2012 - Nagroda im. R. Gorina "za najlepszy scenariusz" i Dyplom Gildii Filmoznawców i Krytyków Filmowych Rosji na XXIII ORFF "Kinotawr", pokaz pozakonkursowy w programie Focus On World Cinema na FF w Montrealu, Nagroda magazynu "Kinoprocess" na X Moskiewskim FF "Moskiewska premiera", Nagroda Specjalna jury na ORFF "Amurska jesień", Nagroda publiczności na MFF "Pacific Meridian", Grand prix FF "Vivat, kino Rosji!", Nominacja do nagrody krajowej krytyki i prasy "Biały słoń" za najlepszy film i Nagroda krytyki i prasy "Biały słoń" za najlepszą muzykę (Andrzej Petras), Nagroda za najlepszy film i Nagroda publiczności na Festiwalu Kina Rosyjskiego w Hiszpanii (Marbella); 2013 - Nagroda za najlepszą reżyserię na Jameson Dublin Film Festival, Nagroda Główna i Nagroda za najlepsza kreację aktorską (Siergiej Fietisow) na FF "Prowincjonalna Rosja" w Ejsku, Nagroda w dziedzinie satyry i humoru "Złoty Joker" - zwycięzca w kategorii "Kino".

OPOWIEŚCI (РАССКАЗЫ)
rok produkcji:
2012
gatunek: komediodramat
reżyseria: Michaił Segał
obsada: Andriej Merzlikin, Konstantin Juszkiewicz, Lubow Aksionowa
czas trwania: 105 min.

Film z polskimi napisami


 

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij