stat

Kino rosyjskie: Kilka dni z życia Obłomowa

W XIX wieku rosyjskie ziemiaństwo żyło nudnie, z dnia na dzień. Trudno było im znaleźć swoje miejsce w życiu, żeby realizować swój potencjał. Bohaterem filmu jest Ilja Iljicz Obłomow, który nie chciał pracować tylko po to, żeby pomnażać swój dobytek, bo nie widział w tym ambitnego celu. Leżąc na kanapie i oddając się rozważaniom o sensie życia, wiele w życiu stracił, przegapił nawet miłość Olgi, która nie mogąc zdobyć jego serca, wyszła za mąż za innego.

wrz 25

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 28

poniedziałek, godz. 17:00

Wstęp wolny
Nagrody: 1980 - Nagroda "Złota Tarcza Oxfordu", dla najlepszego aktora na MFF w Oxfordzie (Oleg Tabakow), Najlepsza rola żeńska (Jelena Sołowiej), nagroda dla reżysera (Nikita Michałkow), nagroda dla operatora (Paweł Liebieszew); 1981. - Najlepszy film zagraniczny roku według National Board of Review USA; 1982. - Pierwsza nagroda na Międzynarodowym Tygodniu Filmów Autorskich w Benalmaden (Nikita Michałkow).

KILKA DNI Z ŻYCIA OBŁOMOWA (НЕСКОЛЬКО ДНЕЙ ИЗ ЖИЗНИ ОБЛОМОВА)
rok produkcji: 1979
gatunek: dramat
reżyseria: Nikita Michałkow
obsada: Oleg Tabakow, Jurij Bogatyriow, Andriej Popow
czas trwania: 134 min.

Film z polskimi napisami 

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.