stat

Kino pod Paragrafem: Krótki film o zabijaniu + rekrutacja

Koło Naukowe "Kultura na Prawo" ma zaszczyt i przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu "Kino pod Paragrafem". Tym razem będziemy mogli wspólnie zobaczyć "Krótki film o zabijaniu" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Spotykamy się już 13 listopada o 18:00 w Audytorium C na WPiA.

Po seansie odbędzie się dyskusja z ekspertami. Będą nimi:
- prof. dr hab. Mirosław Przylipiak - z Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej WFil UG;
- dr hab. Wojciech Żełaniec, prof. UG - z Zakładu Etyki i Filozofii Społecznej WNS UG;
- dr hab. Jacek Potulski - adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii WPiA UG.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszego koła zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się pół godziny przed pokazem: o godz. 17.30 w Audytorium C WPiA.

"Krótki film o zabijaniu" w reżyserii K. Kieślowskiego jest filmem niezwykłym i przełomowym przynajmniej z trzech powodów. Po pierwsze, zapewnił swojemu twórcy wielkie uznanie wśród międzynarodowych krytyków. Po wtóre, prosta - z pozoru - historia młodego człowieka, który dopuszcza się morderstwa i zostaje skazany na karę śmierci, ożywiła w Polsce dysputę, którą prawnicy, etycy i zwykli ludzie prowadzą od pokoleń. Po trzecie zaś, obraz ten jest kamieniem milowym w historii polskiego kina. Dlatego film ten do dzisiaj nie stracił nic na swojej aktualności.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi