stat

Kino pod Paragrafem: Krótki film o zabijaniu + rekrutacja

Koło Naukowe "Kultura na Prawo" ma zaszczyt i przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu "Kino pod Paragrafem". Tym razem będziemy mogli wspólnie zobaczyć "Krótki film o zabijaniu" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Spotykamy się już 13 listopada o 18:00 w Audytorium C na WPiA.

Po seansie odbędzie się dyskusja z ekspertami. Będą nimi:
- prof. dr hab. Mirosław Przylipiak - z Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej WFil UG;
- dr hab. Wojciech Żełaniec, prof. UG - z Zakładu Etyki i Filozofii Społecznej WNS UG;
- dr hab. Jacek Potulski - adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii WPiA UG.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszego koła zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się pół godziny przed pokazem: o godz. 17.30 w Audytorium C WPiA.

"Krótki film o zabijaniu" w reżyserii K. Kieślowskiego jest filmem niezwykłym i przełomowym przynajmniej z trzech powodów. Po pierwsze, zapewnił swojemu twórcy wielkie uznanie wśród międzynarodowych krytyków. Po wtóre, prosta - z pozoru - historia młodego człowieka, który dopuszcza się morderstwa i zostaje skazany na karę śmierci, ożywiła w Polsce dysputę, którą prawnicy, etycy i zwykli ludzie prowadzą od pokoleń. Po trzecie zaś, obraz ten jest kamieniem milowym w historii polskiego kina. Dlatego film ten do dzisiaj nie stracił nic na swojej aktualności.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij