stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino na złomowisku

Wydarzenie w ramach

Podczas 20. Festiwal Filmów Kultowych odbędzie się pokaz plenerowy, jakiego jeszcze w Polsce nie było. "Hardware", kultowy film postapokaliptyczny rozgrywający się w świecie, który przypomina zagraconą metalowymi konstrukcjami pustynię, zostanie wyświetlony na złomowisku Panta. Widzowie będą więc mieli okazję poznać tę zatrważającą wizję przyszłości w otoczeniu zgniatarek do metalu i setek zmiażdżonych wraków.

Relacja z imprezy

"Hardware" (1990)
Jeden z najbardziej niezwykłych filmów postapokaliptycznych w historii kina, zgrabnie łączący sugestywną wizję przyszłości po wybuchu nuklearnym z horrorem inspirowanym "Obcym" Ridleya Scotta. Fabuła opowiada o zbieraczu złomu, który odnajduje szczątki robota i przynosi je do domu swojej dziewczyny zajmującej się tworzeniem rzeźb z metalu. Nie wie jednak, że maszyna potrafi sama się naprawiać, a kiedy to już uczyni, będzie dążyła do wymordowania wszystkich wokół.
"Hardware" to pełnometrażowy debiut Richarda Stanleya, jednego z zapomnianych wizjonerów kina przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Choć fabuła łączy kilka dobrze znanych widzom konceptów, "Hardware" jest filmem zaskakująco oryginalnym, głównie dzięki niezwykłym kadrom - wyglądającym tak, jakby taśmę filmową nasycono substancją radioaktywną - i niepowtarzalnej ścieżce dźwiękowej, a także jedynej w swoim rodzaju wizji zagłady atomowej, która zainspirowała później twórców gier z serii "Fallout". Trudno o lepszy film do oglądania na złomowisku. [Grzegorz Fortuna]

WSTĘP: 10 zł

UWAGA! Sprzedaż limitowanej puli biletów rusza w czwartek 25 maja o godz. 10:00! Bilety będą do nabycia na stronie: http://tickets.soundrive.pl/pl/
Karnety na cały festiwal do nabycia na stronie: https://goo.gl/OUUWtt

Sponsorzy: Sponsorzy: MEDICINE everyday therapy, SurfBurger, Grupa Zdunek
Parnter strategiczny: Łomża Jasne Pełne
Partner: Panta - Kasacja Pojazdów
Patroni medialni: Czwórka, film.org.pl, Trojmiasto.pl, Czasopismo EKRANy, Kinomisja, Pitu Pitu Trójmiasto
Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi