stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino na Trawie: Żona dla Australijczyka

Wydarzenie w ramach

Muzeum Emigracji zaprasza mieszkańców Trójmiasta i turystów na letnie, plenerowe pokazy "Kino na trawie" w Parku Rady Europy w centrum Gdyni. W sobotnie wieczory zaprezentujemy trzy doskonałe polskie komedie.

Zróżnicowane wątki emigracyjne przeplatają się w nich z wyobrażeniami Polaków o lepszym świecie, perypetiami bohaterów zderzających się z realiami życia zagranicą oraz ich częstym zakłopotaniem i zabawną niezgrabnością w konfrontacji z obcokrajowcami. Wynika z tego wiele barwnych i komicznych sytuacji, które jednak niejednokrotnie skłaniają do refleksji.

Przesądy na temat obcych, trudności w odnalezieniu się poza ojczyzną i wielka nadzieja na poprawę swojego losu - te czasem zabawne, czasem poruszające emigranckie historie znane są każdej polskiej rodzinie. Ponadto, sympatyków polskich pasażerów ucieszą epizody podróży transatlantyckich - w dwóch filmach pojawiają się unikatowe zdjęcia nakręcone na polskich statkach "Batory" i "Stefan Batory".

W najbliższą sobotę, 4 sierpnia lipca o g. 21.30 pokażemy "Żonę dla Australijczyka" w reżyserii Stanisława Barei. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!


"Żona dla Australijczyka"
reż. Stanisław Bareja, 1964, 92 min


Do Polski przyjeżdża z Australii, w celu znalezienia dla siebie żony, zamożny farmer - Polak z pochodzenia - Robert. Gdy ogląda występ "Mazowsza", zauważa jedną z chórzystek, Hankę. Na skutek nieporozumienia zostaje ona porwana i umieszczona w willi kapitana, gdzie Robert - przekonany, że jest to dziewczyna "marząca o porwaniach" - więzi ją całą noc. Hanka z początku nie poddaje się czarowi Australijczyka, ale gdy po opuszczeniu willi wraca do Gdyni zaczyna coraz częściej o nim myśleć. Przypadkowo oboje spotykają się na "Batorym", którym zespół wyrusza na tournée. [opis dystrybutora]

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.