stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino na Trawie: Szczęśliwego Nowego Jorku

Wydarzenie w ramach

Muzeum Emigracji zaprasza mieszkańców Trójmiasta i turystów na letnie plenerowe pokazy "Kino na trawie" w Parku Rady Europy w centrum Gdyni.

W sobotnie wieczory zaprezentujemy trzy doskonałe komedie polskie, w których zróżnicowane wątki emigracyjne przeplatają się z wyobrażeniami Polaków o lepszym świecie, perypetiami bohaterów zderzonych się z realiami życia zagranicą i często ich zakłopotaniem i zabawną niezgrabnością w konfrontacji z obcokrajowcami. Wynika z tego wiele barwnych i komicznych, ale i momentami smutnych i gorzkich sytuacji, obnażających przesądy na temat obcych, trudności w odnalezieniu się poza ojczyzną i pokazujących wielką nadzieję na poprawę swojego losu. Warto zwrócić uwagę na epizody podróży transatlantyckich - w dwóch filmach pojawiają się unikatowe zdjęcia nakręcone na polskich statkach pasażerskich "Batory" i "Stefan Batory". Zachęcamy całe rodziny do udziału w letnich piknikach filmowych.

"Szczęśliwego Nowego Jorku"
reż. Janusz Zaorski, 1997, 95 min


Polak potrafi... Szczególnie w Nowym Jorku! Jest ich tylko sześcioro, jednak razem stanowią mieszankę wybuchową. Błyskotliwa komedia Janusza Zaorskiego o ludziach, którzy wierząc w "American dream", wyruszyli za ocean by zdobyć sławę i pieniądze.

Zderzenie z nowojorsko-emigracyjną rzeczywistością okazuje się jednak bolesne i komiczne zarazem. Gdy szóstka emigrantów znajduje się pod jednym dachem nowojorskiego mieszkania, możecie być pewni, że będzie śmiesznie... bardzo śmiesznie! Gdzie dwóch Polaków, tam trzy poglądy, gdzie zaś sześciu, tam pozostaje już tylko życzyć Państwu... Szczęśliwego Nowego Jorku!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.