stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino na Trawie: Kochaj albo rzuć

Wydarzenie w ramach

Muzeum Emigracji zaprasza mieszkańców Trójmiasta i turystów na letnie plenerowe pokazy "Kino na trawie" w Parku Rady Europy w centrum Gdyni.

W sobotnie wieczory zaprezentujemy trzy doskonałe komedie polskie, w których zróżnicowane wątki emigracyjne przeplatają się z wyobrażeniami Polaków o lepszym świecie, perypetiami bohaterów zderzonych się z realiami życia zagranicą i często ich zakłopotaniem i zabawną niezgrabnością w konfrontacji z obcokrajowcami. Wynika z tego wiele barwnych i komicznych, ale i momentami smutnych i gorzkich sytuacji, obnażających przesądy na temat obcych, trudności w odnalezieniu się poza ojczyzną i pokazujących wielką nadzieję na poprawę swojego losu. Warto zwrócić uwagę na epizody podróży transatlantyckich - w dwóch filmach pojawiają się unikatowe zdjęcia nakręcone na polskich statkach pasażerskich "Batory" i "Stefan Batory". Zachęcamy całe rodziny do udziału w letnich piknikach filmowych.

"Kochaj albo rzuć"
reż. Sylwester Chęciński, 1977, 116 min


Trzecia część komediowej opowieści o rodzinach Pawlaków i Karguli. Seniorowie obu rodów oraz ich wnuczka Ania otrzymują od Johna Pawlaka zaproszenie do Chicago. Kiedy przyjeżdżają na miejsce okazuje się, że John zmarł. W trakcie pogrzebowej ceremonii pojawia się nowy członek rodziny - córka Johna. Pawlak doznaje podwójnego szoku - nie dość, że owa Shirley jest dzieckiem nieślubnym, to na dodatek jest Mulatką. [opis dystrybutora]
Zdjęcia do filmu kręcono na pokładzie statku "Stefan Batory".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.