stat

Kino na Jowiszu #O4 DLA KOBIET

Zapraszamy do Kina Na Jowiszu! Tym razem w ramach marcowego cyklu #O4 DLA KOBIET, w którym prezentujemy sylwetki niesamowitych, wyjątkowych, niezwykłych pań, filmowa opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie.

bilety 25,90 zł

Przyjaźniła się z Einsteinem i polecała go, kiedy ubiegał się o pracę. Einstein mówił o niej: "Pani Curie jest, ze wszystkich ludzi na świecie, jedynym niezepsutym przez sławę człowiekiem". Jej śladami chciały podążać kobiety na całym globie. Jako jedna z pierwszych zrobiła prawo jazdy. I to na samochody ciężarowe. Czego jeszcze z pewnością nie wiedzieliście o Marii Skłodowskiej-Curie?  Zapraszamy na film "Maria Skłodowska-Curie", który już 7 marca w Kinie Na Jowiszu!
 
Zapisz się: https://www.oliviacentre.com/events/event/kino-na-jowiszu-maria-sklodowska-curie/ 
 
O filmie:
"Ogromnym atutem filmu jest odczarowanie poważnego obrazu Marii Skłodowskiej-Curie. Postać, która została nam przedstawiona jest wielowymiarowa. Możemy zobaczyć zarówno jej zaangażowanie w badania nad nowymi pierwiastkami, jak i jej charakter w życiu prywatnym, w którym zajmuje się mężem i córkami. Skłodowska-Curie jest jednocześnie mocna i silna niczym mężczyzna oraz delikatna i pełna uczuć, jak przystało na kobietę. W kreacji rewelacyjnej Karoliny Gruszki jest niezwykle wiarygodna. Aktorka potrafi nie tylko odegrać emocje, ale też wywołać je u widza, za co należy jej się ogromne uznanie. Dzięki niej Maria Skłodowska-Curie jest pełna życia, walcząca o swoje przekonania i kochająca jednocześnie. Partnerujący jej inni aktorzy pozwalają Gruszce grać pierwsze skrzypce, ale nie na tyle, by niebezpiecznie zdominowała ekran. Warto także zwrócić uwagę na to, że prawie wszystkie kwestie wypowiadane są w filmie w języku francuskim, co dla polskich aktorów mogło być wyzwaniem. Wypadli jednak bardzo naturalnie (chociaż sama Karolina Gruszka przyznawała, że musiała podszkolić się z francuskiego przed zdjęciami, ponieważ nie potrafiła mówić aż tak płynnie jak Francuzi)."

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij