stat

Kino na 100czni: Jutro albo pojutrze

Temat deskorolki wjeżdża na 100cznia na poważnie. Dopiero co odpaliliśmy rampę, a dziś zapraszamy was na pokaz, nominowanego do Oskara, filmu o skejtach "Jutro albo pojutrze".

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy w Rockford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Tematem Jutro albo pojutrze jest dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu.

Jutro albo pojutrze powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę oraz zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. Jutro albo pojutrze jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

Jutro albo pojutrze był nominowany do Oscara i znalazł się na liście najlepszych filmów 2018 r. według Baracka Obamy. Przypadł także do gustu widzom 15. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył aż cztery nagrody: Nagrodę Banku Millennium Grand Prix, Nagrodę Dokumentalną Warszawy (nagroda publiczności), Grand Prix Dolnego Śląska - Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Bydgoszcz ART.DOC Award.

Cykl pokazów stanowi zaproszenie na tegoroczną, 17. edycję Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity - Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto, która odbędzie się w dniach 9 - 18 września 2020 w Gdyńskim Centrum Filmowym. Hasło tegorocznego festiwalu Z czułości do świata jest inspirowane mową noblowską Olgi Tokarczuk! W programie widzowie znajdą najnowsze filmy dokumentalne z całego świata, odnoszące się do najbardziej aktualnych współczesnych problemów. Selekcjonerzy festiwalu co roku dbają o różnorodność tematów, od polityki, przez społeczeństwo, psychologię, naukę, sport, sztukę i architekturę aż po modę.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi