• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Kino koreańskie: Lament (2016)

Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza na film Lament (2016) produkcję otwierającą cykl Kina Koreańskiego!

Małą mieścinę Gok-seong nawiedza żniwo masowych zgonów w tajemniczych okolicznościach. Pieczę nad niepokojącą sprawą trzyma Jong-goo (Kwak Do-Won), niezbyt zaradny policjant, któremu sen z powiek zaczynają spędzać nocne koszmary mieszające się z jawą. Kolejni mieszkańcy wykazują symptomy paranoicznej niepoczytalności, kiedy podejrzenia padają na wyobcowanego od reszty społeczności mężczyznę. Tymczasem rozprzestrzeniająca się zaraza szaleństwa dotyka również rodzinę Jong-goo...

Reżyser Hong-jin Na łączy w swojej produkcji komedię z brutalnym kryminałem i horror z rodzinnym dramatem, a wieczorne odcienie granatu przeszywa kroplami deszczu. Miszmasz konwencji w jednym z najbardziej kasowych filmów Korei Południowej budzi szereg silnych emocji, których dreszcze warto poczuć na własnej skórze - rozsiadając się w fotelach Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy.

Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne. Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie).

Czekamy na Was!

Kolejne pokazy z cyklu Kino koreańskie odbędą się 10.12 (Hashima, reż. Seung-wan Ryoo), 11.12, Kino koreańskie bis (Pętla, reż. Sun-ho Cho), 21.01 (Szpieg, reż. Jong-bin Yoon).

Partnerem cyklu jest Centrum Studiów Azji Wschodniej UG.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Bilety można zakupić za pomocą karty i gotówki.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.