stat
Impreza już się odbyła

Kino bez barier: Człowiek delfin. Pokaz z audiodeskrypcją

DKF

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu Człowiek delfin z audiodeskrypcją. Wydarzenie jest organizowane przez DKF UG Miłość Blondynki i Fundację Machina Zmian.

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Wstęp wolny
Człowiek delfin
reż. Lefteris Charitos, Francja, Grecja, Japonia, Kanada, 2017, 79 min.

"Człowiek delfin" to niezwykła historia Jacques'a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronęoceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona "Wielki błękit". Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.
Udajemy sięw fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem.
Film splata wspaniałąwspółczesnąfotografiępodwodnąw wykonaniu najlepszych na świecie nur
ków z intymnymi komentarzami przyjaciółMayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr -odtwórca roli Mayola w "Wielkim błękicie".

"Człowiek delfin" otrzymał Nagrodę Czytelników "Co Jest Grane 24" na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

Możliwość uczestniczenia w seansie z audiodeskrypcją jest ciekawym przeżyciem zarówno dla osób z niepełnosprawnością wzroku, jak i dla osób widzących. Zachęcamy do wspólnego zanurzenia się w podwodny świat Człowieka-delfina :)

***

Chcemy udostępnić wydarzenie jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sala, w której odbywa się pokaz filmowy znajduje się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Jeśli masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu i masz dodatkowe potrzeby (asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne) proszę skontaktuj się z nami: Paulina Pohl / paulina@440km.pl / 793 433 767

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij