stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Żak w waszym domu | Wobec imigrantów: po tamtej stronie i Samba

  • czwartek - niedziela, 18 - 21 lutego, godz. 20:00 - 22:00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: Kino Żak
  • Bilety
    14

Kino Żak w Waszym domu | Wobec imigrantów: PO TAMTEJ STRONIE i SAMBA - pokazy filmów online | Filmy są dostępne tylko w Polsce

Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.
Dla wielu kinomanów druga dekada XXI wieku będzie kojarzyć się między innymi z filmami, w których akcentuje się temat migracji. Reżyserzy pochylali się jednak nie tylko nad postępującą globalizacją i różnorodnymi problemami wynikającymi z asymilacji w obrębie danego kraju (vide kino Fatiha Akina portretującego Turków mieszkających w Niemczech), ale też kwestią uchodźców uciekających przed wojną w Syrii i szukających schronienia w Europie (patrz wyróżnione Złotym Niedźwiedziem Fuocoammare. Ogień na morzu Gianfranca Rosiego). Waga zagadnienia niejednokrotnie skłaniała realizatorów do realizacji poważnych dramatów społecznych. Ale jak udowadniają autorzy filmów Po tamtej stronie i Samba w niektórych sytuacjach humor może pomóc w uwypukleniu zaangażowanego przekazu.

18 - 19.02.2021 / G.20.00
PO TAMTEJ STRONIE / Toivon tuolla puolen / r. Aki Kaurismäki (Człowiek bez przeszłości, Człowiek z Hawru) / Finlandia, Niemcy / 2017 / MFF w Berlinie 2017: Srebrny Niedźwiedź (Najlepszy reżyser) / 98 min.
Aki Kaurismäki w swych filmach już od pewnego czasu stara się powagę rozbrajać zabawnymi sytuacjami i zdystansowaną ironią. Widać to było w Człowieku z Hawru, gdzie przeglądaliśmy się relacji starszego pucybuta i nielegalnego imigranta z Afryki, podobnie jest też w nagrodzonym na berlińskim festiwalu Po tamtej stronie. W centrum akcji znajduje się tu podupadająca restauracja, której szef uparcie poszukuje pomysłu na rozhuśtanie niezbyt prosperującej działalności i zmotywowanie swych podwładnych do pracy. W miejscu tym swój azyl odnajduje też uciekający przed wojną uchodźca z Syrii, dla którego zadomowienie w pełnej niechętnie współpracujących urzędników Finlandii nie jest łatwe. Zagubionemu outsiderowi zaczynają pomagać inni odszczepieńcy, jakich w uniwersum Kaurismäkiego nigdy nie brakowało. Pełne humoru Po tamtej stronie niepostrzeżenie zamienia się w protest wyrażony za pomocą audiowizualnego medium i przy okazji autorski manifest reżysera, stale zadziwionego mało empatyczną postawą współczesnego świata.

20 - 21.02.2021/ G.20.00
SAMBA / r. Olivier Nakache i Éric Toledano (Nietykalni, Nasze najlepsze wesele, Nadzwyczajni) / wys. Omar Sy (Nietykalni, Jutro będziemy szczęśliwi, Lupin), Charlotte Gainsbourg (Antychryst, Nimfomanka, Melancholia), Tahar Rahim (Prorok, Przeszłość) / Francja / 2014 / 120 min.
Miłośnicy Nietykalnych a takich w Polsce nie brakuje wiedzą, że Olivier Nakache i Éric Toledano potrafią w odpowiednich proporcjach mieszać powagę z humorem. W swym kolejnym filmie, zrealizowanym 2014 roku Sambie, zdecydowali się raz jeszcze zderzyć dwa światy. Z jednej strony przyglądamy się więc problemom tytułowego bohatera, Senegalczyka, (Omar Sy) któremu grozi deportacja na skutek biurokratycznej pomyłki, z drugiej zaś obserwujemy wewnętrzną przemianę zagubionej wolontariuszki (Charlotte Gainsbourg), decydującej się pomóc niesprawiedliwie poszkodowanemu imigrantowi. Twórcom zależało na ukazaniu pełnego hipokryzji systemu oczywiście na swój sposób. Bo choć problem asymilacji jest we Francji jednym z częściej analizowanych (potwierdzają to Nędznicy ubiegłoroczny kandydat do Oscara), to Nakache i Toledano po raz kolejny udowadniają, że, jak sami mówią, humor jest niezwykle skuteczną bronią.

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.
Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
1. JAK OGLĄDAĆ
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku.
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu.
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie.
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod.
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge.
1.2 SMART TV
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna.
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast.
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome.
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire.
1.4 KONSOLA
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach.
2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP.
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
3. JAKOŚĆ OBRAZU
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału.
4. DŹWIĘK
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku
5.1.
5. NAPISY
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.
Pokaż mniej

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi