stat
PATRONAT

Kino Żak w waszym domu | Kino drogi: Wędrówka na zachód i American honey

  • czwartek - niedziela, 11 - 14 lutego, godz. 20:00 - 22:00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: Kino Żak
  • Bilety
    14

Kino Żak w Waszym domu | Kino drogi: WĘDRÓWKA NA ZACHÓD i AMERICAN HONEY - pokazy filmów online | Filmy są dostępne tylko w Polsce

Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.

Filmowcy od wielu lat utwierdzają nas w przekonaniu, że warto portretować podróżujących bohaterów. Wędrówka postaci niezależnie od tego, czy przyglądamy się drodze średniowiecznego rycerza z Siódmej pieczęci Ingmara Bergmana czy motocyklowej wycieczce kontestatorów ze Swobodnego jeźdźca Dennisa Hoppera zwykle jest pretekstem i do gruntownej charakterystyki przemierzanego świata, w którym rozgrywa się akcja filmu, i do ukazania wewnętrznej przemiany protagonistów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że kino drogi ma wiele oblicz potwierdzają to także Wędrówka na Zachód Tsaia Ming-lianga i American Honey Andrei Arnold: filmy skrajnie odmienne pod względem tematycznym i estetycznym.

11 - 12.02.2021 / G.20.00

WĘDRÓWKA NA ZACHÓD / Xi You / r. Tsai Ming-liang (Niech żyje miłość, Dni) / Francja, Tajwan / 2014 / 56 min.
Tsai Ming-liang od lat pozostaje jednym z ciekawszych twórców z Azji Wschodniej, a jego kolejne dzieła należą do najbardziej oczekiwanych przez bywalców festiwali. Filmy reżysera z Tajwanu nie miały szczęścia do dystrybucji w Polsce niespełna godzinna Wędrówka na Zachód jest jak dotąd jedynym utworem Tsaia, który został wprowadzony do rodzimych kin. I choć film ma dość nietypowy metraż, to pod względem narracyjnym wydaje się dziełem bliskim dotychczasowej twórczości wspomnianego autora. Jak zwykle więc reżyser rezygnuje z reguł klasycznego sposobu opowiadania i stawia na powolne tempo narracji, które wprawia widza w kontemplacyjny, niemal medytacyjny odbiór. W minimalistycznej Wędrówce na Zachód oglądamy kilkudziesięciominutowy spacer mnicha (w tej roli Lee Kang-sheng, stały współpracownik Tsaia) i pozornie niewiele więcej. Trudno nie dostrzec, że wyciszenie cierpliwie przemieszczającego się bohatera wyraźnie kontrastuje z wielkomiejskim zgiełkiem Marsylii, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Jednak nie sposób sprowadzać tego dzieła do prostych przeciwstawień. Tsai nie zwykł zresztą wykładać wprost przekazów swoich filmów także i w tym wypadku sens zaprezentowanej podróży widz będzie musiał odnaleźć sam dla siebie.

13 - 14.02.2021/ G.20.00
AMERICAN HONEY / r. Andrea Arnold (Fish Tank, Wichrowe wzgórza) / wys. Sasha Lane (Złe wychowanie Cameron Post), Shia LaBeouf (Sokół z masłem orzechowym, Słodziak), Riley Keough (Dom, który zbudował Jack, Tajemnice Silver Lake) / USA, Wielka Brytania / 2016 / MFF w Cannes 2016: Nagroda Jury / 158 min.
American Honey, film zrealizowany przez Andreę Arnold, brytyjską reżyserkę znaną przede wszystkim z Fish Tank, tylko z pozoru może wydać się konwencjonalnym portretem nastolatki na rozstaju dróg. Znajdującą się w centrum akcji Star poznajemy w kluczowym dla niej momencie bohaterka właśnie postanowiła zerwać z dotychczasowym życiem i dołączyć do grupy innych nastolatków przemierzających amerykańskie przedmieścia, gdzie starają się sprzedawać kolorowe magazyny. I choć dynamika relacji Star z pozostałymi postaciami przykuwa uwagę widza, to przede wszystkim zwraca uwagę sposób ukazania Ameryki XXI wieku, oglądanej okiem operatora Robbiego Ryana, stałego współpracownika Arnold. Paradokumentalne zdjęcia nakręcone kamerą prowadzoną z ręki przybliżają nam mało pocztówkową część kraju, w którym bohaterowie American Honey poszukują swojej tożsamości. Ich charakterystykę pogłębia bogaty soundtrack złożony z popowych i rapowych szlagierów ostatnich lat na czele ze znamiennie (w wypadku tego filmu) zatytułowanym We Found Love Rihanny chętnie zresztą śpiewanych przez nomadyczną młodzież w trakcie długiej podróży po USA.

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.
Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
1. JAK OGLĄDAĆ
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku.
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu.
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie.
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod.
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge.
1.2 SMART TV
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna.
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast.
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome.
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire.
1.4 KONSOLA
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach.
2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP.
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
3. JAKOŚĆ OBRAZU
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału.
4. DŹWIĘK
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku
5.1.
5. NAPISY
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.
Pokaż mniej

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi