stat
PATRONAT

Kino Żak w waszym domu / Buntownicy w słusznej sprawie: Dumni i wściekli i 120 uderzeń serca

Kino Żak w Waszym domu | Buntownicy w słusznej sprawie: DUMNI I WŚCIEKLI i 120 UDERZEŃ SERCA - pokazy filmów online | Filmy są dostępne tylko w Polsce

mar 5-6

piątek - sobota, godz. 20:00

Online
bilety 14 zł
Kup bilet
Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.
Obrazy ulicznych protestów nie od dziś obiegają przekazy medialne we wszystkich krajach świata. Jak wielokrotnie widzieliśmy, w kolejnych miastach ludzie prześcigają się w wymyślaniu co rusz oryginalniejszego sloganu uderzającego w oficjeli, jednocześnie solidaryzując się z innymi w geście sprzeciwu wobec władz. Kino, jak wiadomo, temat społecznego sporu ukazuje nader chętnie czy to koncentrując się na jednostce niegodzącej się na odgórnie narzucaną narrację, czy to proponując wielowarstwowy portret większej grupy i dopiero z niej wybierając interesujące jednostki. Dumnych i wściekłych i 120 uderzeń serca dwa szeroko komentowane filmy ostatniej dekady wypadałoby zaliczyć do tej drugiej grupy.


28 - 29.01.2021 / G.20.00
DUMNI I WŚCIEKLI / Pride / r. Matthew Warchus / wys. Bill Nighy (To właśnie miłość), Imelda Staunton (Vera Drake), Dominic West (Prawo ulicy), Paddy Considine (Lato miłości), Andrew Scott (Fleabag), George MacKay (1917) / Francja, Wielka Brytania / 2014 / BAFTA 2015: Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent, MFF w Cannes 2014: Palma Queer / 120 min.
Matthew Warchusowi udała się niełatwa sztuka zrealizował film, którego trudno nie lubić. Wymienieni w tytule bohaterowie należą do dwóch obozów: reprezentantów społeczności LGBT oraz strajkujących górników. Jako że akcja filmu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii lat osiemdziesiątych, to nietrudno się domyślić, do czego obie grupy dążą ci pierwsi walczą z krzywdzącymi stereotypami i napiętnowaniem, ci drudzy zaś sprzeciwiają się reformom Margaret Thatcher. Z tematem górniczego strajku i jego konsekwencji kino mierzyło się już wielokrotnie i na różne sposoby (choćby w Billym Elliocie by wspomnieć jeden z filmów traktujących o tym zagadnieniu), ale na film o LGSM (skrót od Lesbians & Gays Support the Miners) trzeba było czekać do premiery Dumnych i wściekłych. A że komedia Warchusa odniosła niemały sukces potwierdza i poklask entuzjastycznie przyjmującej film publiczności, i nagrody, w tym wyróżnienie przyznane przez Brytyjską Akademię Filmową.


30 - 31.01.2021/ G.20.00
120 UDERZEŃ SERCA / 120 battements par minute / r. Robin Campillo (Eastern Boys) / wys. Nahuel Pérez Biscayart (Do zobaczenia w zaświatach), Adèle Haenel (Portret kobiety w ogniu) / Francja / 2017 / MFF w Cannes 2017: Grand Prix, Nagroda FIPRESCI, Palma Queer, Europejska Nagroda Filmowa 2017: Najlepszy montaż, Cezary 2018: Najlepszy film, Najlepszy aktor drugoplanowy, Najbardziej obiecujący aktor, Najlepsza muzyka filmowa, Najlepszy montaż, Najlepszy scenariusz oryginalny / 135 min.
O ile Dumni i wściekli przypominają nam o sytuacji Wielkiej Brytanii lat osiemdziesiątych, o tyle w wielokrotnie nagradzanym filmie Robina Campillo przyglądamy się Francji początku kolejnej dekady, kiedy społeczność LGBT mierzyła się z wszechobecnym zakłamaniem związanym z chorobą AIDS, o której wówczas tak głośno rozmawiano. Ale rozmawiano w sposób stygmatyzujący określoną grupę społeczną, do czego przyczyniła się również pełna fałszu oficjalna narracja rządzących i firm farmaceutycznych. Przyjęty przez realizatorów 120 uderzeń serca sposób opowiadania jest więc diametralnie różny od tego, co proponował Matthew Warchus w brytyjskiej komedii: priorytetowe okazuje się zaangażowanie i już pierwsze sekwencje wyraźnie sugerują, że twórcom zależy z jednej strony na misji edukowania, co podkreślają świetnie zainscenizowane i napisane sceny dyskusji (Campillo pod tym względem pozostaje mistrzem wystarczy przypomnieć sobie dialogi jego autorstwa z nagrodzonej Złotą Palmą Klasy), z drugiej zaś na przypomnieniu batalii, jakie toczono już kilkadziesiąt lat temu. Jest w tym poruszającym filmie duma, jest też wściekłość. Grunt, że w słusznej sprawie.


ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.
Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
1. JAK OGLĄDAĆ
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku.
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu.
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie.
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod.
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge.
1.2 SMART TV
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna.
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast.
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome.
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire.
1.4 KONSOLA
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach.
2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP.
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
3. JAKOŚĆ OBRAZU
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału.
4. DŹWIĘK
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku
5.1.
5. NAPISY
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.
Pokaż mniej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.