stat
Impreza już się odbyła

Kino Żak w Twoim domu. | Arab Blues pokaz filmu online.

Zanim wrócimy do sali kina Żak zapraszamy na seanse online. W najbliższy weekend proponujemy powrót do filmu Arab Blues.

lip 30

piątek, godz. 21:30

Gdynia - Obłuże, Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej
Wstęp wolny
G.20.00 / ARAB BLUES / Un divan à Tunis / r. Manele Labidi / wys. Golshifteh Farahani (Paterson, Co wiesz o Elly?) / Francja, Tunezja / 2019 / 88 min.

Labidi nie snuje tej historii całkiem serio. "Arab Blues" jest lekką komedią, a reżyserka uprawia kino naiwne w takim sensie, jak myślimy o malarstwie naiwnym. Sposób prowadzenia aktorów czy przedstawiania trudnych sytuacji nie ma jednak nic wspólnego z poetyckim wyrafinowaniem bliskiego jej artystycznie Palestyńczyka Elii Suleimana ("Tam gdzieś musi być niebo"). Tunezyjka jest większą realistką i bez zbędnego upiększania stara się wiele rzeczy przedstawić wprost. Najmocniejsze w jej filmie są sceny użerania się z biurokratami, czemu patronuje duch Kafki, oraz spowiedzi u olśniewająco pięknej psychoanalityczki (gra ją Iranka Golshifteh Farahani, znana m.in. z "Patersona" Jarmusha). Tak się składa, że w długiej kolejce do freudowskiego konfesjonału ustawiają się różni nieszczęśnicy, m.in. kwestionujący swoją płeć, zbuntowane nastolatki robiące straszne rzeczy na lekcjach, a nawet imam przeżywający kryzys wiary. Krótko mówiąc - jest to przekrój palących problemów społecznych, które powiew wolności tunezyjskiej rewolty dotkliwie obnażył, a autorka filmu z uśmiechem się temu galimatiasowi przygląda. - Janusz Wróblewski / polityka.pl

Zasady oglądania filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na pokaz online.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na pokaz online, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
4. Hasło do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Link jest aktywny w godzinach 20.00 - 22.00 (film ma 89 minut - czyli jest 31 minut zapasu, czyli są 2 godziny na obejrzenie filmu).
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału na vimeo, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
1. Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:
- najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari
lub Opera;
- połączenie internetowe o przepustowości conajmniej 30 Mb/s na urządzeniu
do oglądania.
Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupełnienie wyżej wskazanej prędkości połączenia na
urządzeniu do oglądaniu filmu.
- system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy,
Ubuntu 10 lub nowszy;
2. Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego.
3. Tabela poniżej zawiera przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:
Rozdzielczość obrazu Zalecana stała prędkość
HD - 1080p 30 Mb/s
HD - 720p 15 Mb/s
SD - 480p 7 Mb/s
SD - 360p 3 Mb/s

Film jest dostępny tylko w Polsce.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    14 zł
Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.
13 - 15.11.2020 / kino online
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi