stat
Impreza odwołana

Kino Wolność: Ostatnia góra

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Kina Wolność w roku 2020!

22 maja - 7 czerwca 2020, godz. 18:00, 21:00

Gdynia,
bilety 20 - 45 zł
Kup bilet
"Ostatnia góra" to najczęściej oglądany film przez widzów KinoPortu w 2019 roku.Tym razem chcemy Was zaprosić nie tylko na pokaz tego wyjątkowego filmu dokumentalnego, ale i na spotkanie z twórcą filmu i himalaistą Dariuszem Załuskim.

Ostatnia góra
reżyseria: Dariusz Załuski
produkcja: Polska
czas trwania: 82 min.
Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły
przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę.

Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy.

Dariusz Załuski urodził się 4 sierpnia 1959 roku w Warszawie. Jest polskim alpinistą, himalaistą, taternikiem, a także reżyserem, scenarzystą i fotografem. Zdobył pięć ośmiotysięczników, w tym K2 oraz (dwukrotnie) Mount Everest. Załuski tworzy głównie dokumenty o tematyce górskiej. Jego przygoda z filmem górskim rozpoczęła się w 1997 roku od kręcenia zdjęć na ostatniej wyprawie kierowanej przez Andrzeja Zawadę. Obecnie ma na swoim koncie kilkanaście filmów dokumentujących wyprawy górskie, których bohaterami jest wielu czołowych polskich i zagranicznych himalaistów.

Filmografia:
2019 Ostatnia góra
2015 Lago de los Polacos
2013 Two on K2
2010 Bieg Kukuczki
2008 Moje Camino
2006 Everest. Przesunąć horyzont
2004 Ciao Martina

Dystrybucja Mayfly

Informacja o biletach

  • Kontakt
    58 500-02-32
Wstęp 10zł. Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasie CSW Łaźnia 2 oraz online na stronie www.laznia.pl (zakładka KINO). Zakup biletów online możliwy jest do 3 godzin przed rozpoczęciem seansu. W dniu seansu bilety dostępne są w kasie CSW ŁAŹNIA.
Uprzejmie informujemy, iż nie prowadzimy rezerwacji miejsc na pokazy filmowe i wydarzenia specjalne.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij