W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
Impreza już się odbyła

Kino Wolność | 9. Wolne Miasto Gdańsk

Zapraszamy na 9 spotkanie z cyklu Kino Wolność!

W programie:
- pokaz filmu "Blaszany bębenek" (reż. Volker Schlöndorff)
- Spotkanie z Martą Siciarek, Svietlaną Rosliakovą i Danutą Sowińską (Tolerado).

BLASZANY BĘBENEK
1979 | 142' | Francja, Jugosławia, Polska, RFN | reż. Volker Schlöndorff
Złota Palma w Cannes 1979, Oscar 1980 za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Akcja rozgrywa się w Gdańsku w latach 1924-1945. Trzyletni Oskar Matzerath (David Bennent), syn Kaszubki (Angela Winkler) i Niemca (Mario Adorf), w wyniku buntu przeciwko okrutnemu światu dorosłych przestaje rosnąć. Swój protest wyraża poprzez uderzenia w blaszany bębenek, oraz przenikliwym krzykiem. Oczami dziecka oglądamy narodziny faszyzmu i terror wojny.

Marta Siciarek
Założycielka Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, współkoordynatorka Modelu Integracji Imigrantów, trenerka kompetencji międzykulturowych i antydyskryminacyjnych. Koordynuje proces "otwartego, integrującego domu kultury" w Gdańskim Archipelagu Kultury. Zaangażowana w liczne projekty dotyczące integracji i przeciwdziałania dyskryminacji na poziomie wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym.

Svietlana Rosliakova
Psycholożka wspierająca gdańskich imigrantów/tki. Pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Danuta Sowińska
Aktywistka, członkini zarządu Tolerado.

Tolerado
Jesteśmy organizacją działającą dla osób LGBTQ i ich bliskich w Polsce, aktywnie dążącą do zmian przepisów prawnych i postaw społecznych wobec osób nieheteronormatywnych. Nasze działania skupiają się na wspieraniu osób LGBTQ, edukacji antydyskryminacyjnej oraz wzmacnianiu integracji społecznej.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij