stat
Impreza już się odbyła

Kino Wolność / 8. Sieć - bezmiar wolności? | Czyściciele internetu

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

30 lipca o godz.18.00 zapraszamy na siódme już spotkanie w ramach cyklu KINO WOLNOŚĆ. Tym razem przyjrzymy się tematowi wolności w sieci. Czy jest możliwa? Kto tak naprawdę jest wolny w sieci? I na czym ta wolność może polegać? Zapraszamy na głośny film "Czyściciele internetu", a po projekcji filmowej na spotkanie z przedstawicielem Fundacji Panoptykon - Wojciechem Klickim.

CZYŚCICIELE INTERNETU
2018 | 88' | Niemcy, Brazylia | reż. Hans Block, Moritz Riesewieck
Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań. Okazuje się, że media społecznościowe negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook, czy Instagram o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć?
 
Fundacja Panoptykon
działa na rzecz na rzecz ochrony wolności i praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym. Diagnozuje zagrożenia związane z praktykami nadzoru, interweniuje w przypadkach nadużyć, wypracowuje alternatywne rozwiązania, pobudza do krytycznej refleksji i działania. Problemy, którymi zajmuje się Fundacja wiążą się m.in. z tworzeniem zintegrowanych baz danych o obywatelach, rozwojem monitoringu wizyjnego, niebezpiecznymi pomysłami na zwiększanie bezpieczeństwa publicznego, próbami kontrolowania przepływu informacji w Internecie i rejestrowania codziennej aktywności każdego z nas. Fundacja powstała w kwietniu 2009 r.

Wojciech Klicki
Prawnik i aktywista, od 2012 r. związany z Fundacją Panoptykon. Specjalizuje się w tematyce uprawnień policji i służb specjalnych oraz relacji praw człowieka i bezpieczeństwa. Członek Obywatelskiego Forum Legislacji i Stowarzyszenia im. Zbigniewa Hołdy. Według Dziennika Gazety Prawnej jeden z 50-ciu najbardziej wpływowych prawników w Polsce w 2017.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasie CSW Łaźnia 2 oraz online na stronie internetowej: http://www.laznia.pl/kinoport/

akup biletów online możliwy jest do 3 godzin przed rozpoczęciem seansu. W dniu seansu bilety dostępne są w kasie CSW ŁAŹNIA (płatność gotówką).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.