stat
Impreza już się odbyła

Kino Wolność / 8. Sieć - bezmiar wolności? | Czyściciele internetu

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

30 lipca o godz.18.00 zapraszamy na siódme już spotkanie w ramach cyklu KINO WOLNOŚĆ. Tym razem przyjrzymy się tematowi wolności w sieci. Czy jest możliwa? Kto tak naprawdę jest wolny w sieci? I na czym ta wolność może polegać? Zapraszamy na głośny film "Czyściciele internetu", a po projekcji filmowej na spotkanie z przedstawicielem Fundacji Panoptykon - Wojciechem Klickim.

CZYŚCICIELE INTERNETU
2018 | 88' | Niemcy, Brazylia | reż. Hans Block, Moritz Riesewieck
Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań. Okazuje się, że media społecznościowe negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook, czy Instagram o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć?
 
Fundacja Panoptykon
działa na rzecz na rzecz ochrony wolności i praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym. Diagnozuje zagrożenia związane z praktykami nadzoru, interweniuje w przypadkach nadużyć, wypracowuje alternatywne rozwiązania, pobudza do krytycznej refleksji i działania. Problemy, którymi zajmuje się Fundacja wiążą się m.in. z tworzeniem zintegrowanych baz danych o obywatelach, rozwojem monitoringu wizyjnego, niebezpiecznymi pomysłami na zwiększanie bezpieczeństwa publicznego, próbami kontrolowania przepływu informacji w Internecie i rejestrowania codziennej aktywności każdego z nas. Fundacja powstała w kwietniu 2009 r.

Wojciech Klicki
Prawnik i aktywista, od 2012 r. związany z Fundacją Panoptykon. Specjalizuje się w tematyce uprawnień policji i służb specjalnych oraz relacji praw człowieka i bezpieczeństwa. Członek Obywatelskiego Forum Legislacji i Stowarzyszenia im. Zbigniewa Hołdy. Według Dziennika Gazety Prawnej jeden z 50-ciu najbardziej wpływowych prawników w Polsce w 2017.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasie CSW Łaźnia 2 oraz online na stronie internetowej: http://www.laznia.pl/kinoport/

akup biletów online możliwy jest do 3 godzin przed rozpoczęciem seansu. W dniu seansu bilety dostępne są w kasie CSW ŁAŹNIA (płatność gotówką).

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Ocena: 8.2 / 274 głosy
Proxima
Ocena: 8.0 / 1 głos
Kraina miodu
Ocena: 7.8 / 31 głosów

Zapowiedzi