stat
Impreza już się odbyła

Kino Wolność | 12. Wolność w zagrożeniu

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

13 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie, dwunaste wydanie Kina Wolność w tym roku! Grudniowe wydanie poświęcone będzie dokumentalnemu obrazowi Wima Wendersa i Juliana Ribeiro Salgado - "Sól ziemi". Jest to opowieść o brazylijskim fotografie dokumentaliście, Sebastiao Salgado.

w każdy wtorek (do 29.09), godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Na wydarzenie obowiązuje bilet promocyjny w cenie 10 zł.
------------
Sól ziemi
2014 | 110' | Niemcy | Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado
2014: MFF Cannes - Nagroda Jury Ekumenicznego, 2015: Nominacja do Oskara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.

Gościem spotkania po seansie filmowym będzie fotograf reportażysta.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij