stat

Kino Wolność | 11. Wolność bez granic, część 1.

Zapraszamy na wyjątkowe wydanie KINA WOLNOŚĆ, którego hasłem przewodnim jest Wolność bez granic! Jedenaste już wydanie cyklu podzielone będzie na dwie części - dwa spotkania, dwa filmy, dwa różne spojrzenia na kulturę Indian.

Kino Seniora

w każdą środę (do 31.12), godz. 12:00

bilety 10 zł
Na pierwszą część zapraszamy już 30 listopada o godz. 18.00. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmu "W objęciach węża" i spotkanie z antropologiem, badaczem kultury i społeczności amazońskiej - dr. Mariuszem Kairskim.

Na wydarzenie obowiązuje bilet promocyjny w cenie 10 zł. Datę drugiej części 11. wydania KINA WOLNOŚĆ podamy wkrótce.

---
W objęciach węża
2015 | 125' | Argentyna, Wenezuela, Kolumbia | reż. Ciro Guerra
Cannes 2015 - Nagroda Arte Cinema, Sundance 2016 - Nagroda Specjalna im. Alfreda P. Sloana

Amazoński szaman Karamate to ostatni Mohikanin swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny - rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym szaman towarzyszy przez 40 lat. Ich podróż powoli zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Obie wędrówki, podczas których szaman prowadzi naukowców przez Amazonię, krzyżują się wielokrotnie, wywołując poczucie bezczasowości miejsca, w którym się odbywają. Naukowcy uświadamiają sobie, że logika, którą się kierują, jest bezużyteczna w świecie mitów i rytuałów realniejszych od nauki.

---
Mariusz Kairski - dr, antropolog kulturowy, amazonista, aktualnie pracuje w Instytucie Archeologii i Etnologii Kulturowej Uniwersytetu Gdańskiego; 25 lat doświadczeń badawczych w Amazonii wenezuelskiej, ekwadorskiej i peruwiańskiej; Specjalizuje się w zagadnieniach czasu, przestrzeni i tożsamości w tzw. społeczeństwach/kulturach przedpaństwowych, problematyką zmiany kulturowej, teorią i metodologią poznania odmiennych społeczeństw/kultur.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij