• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kino Sorrentino. Włoski wieczór sylwestrowy (1 opinia)

Sylwester w Kinie lub Teatrze

Można iść na bal albo domówkę. Bawić się w ulicznym tłumie lub zostać pod kocem na kanapie przed telewizorem. A można też nie mieć na to wszystko ochoty. My podsuwamy jeszcze jeden pomysł na sylwestrowy wieczór: KINO!

Z przyjaciółmi, w parze, w pojedynkę. Wśród miłych ludzi.

W programie: dwa wystrzałowe filmy w reżyserii Paolo Sorrentino. Premierowo pokażemy prowokacyjny komediodramat "Oni", osnuty na biografii Silvio Berlusconiego, a także przypomnimy oscarowe "Wielkie piękno", historię rozgrywającą się w scenerii Wiecznego Miasta.

Zapraszamy też na wino, kawę i drobne włoskie przekąski. Wieczór filmowy zakończymy w sam raz przed północą, by nasi Widzowie mogli podziwiać gdyński pokaz sztucznych ogni. Przy toaście lampką prosecco zapewniamy doskonały widok z okien Forum Studenckiego obok kinowej Sali Warszawa.

PROGRAM WIECZORU SYLWESTROWEGO "KINO SORRENTINO"
W GDYŃSKIM CENTRUM FILMOWYM

Godz. 17.30, Forum Studenckie
Aperitif

Godz. 18.00, Sala Warszawa
Pokaz filmu "Wielkie piękno" (2013), 2h 30 min

Godz. 20.30, Forum Studenckie
Przerwa przy włoskiej kawie i przekąskach

Godz. 21.00, Sala Warszawa
Pokaz filmu "Oni" (2018), 2h 31 min

Godz. 23.30, Forum Studenckie
Toast sylwestrowy


ONI
tytuł oryginalny: Loro
Francja, Włochy (2018)

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Paolo Sorrentino po kilkuletniej przerwie wraca do kin z komediodramatem "Oni". Reżyser obsypanego nagrodami "Wielkiego piękna", "Młodości" oraz serialu "Młody papież" znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego - milionera i potentata medialnego - Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o "dworze" chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś "oni" czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.

Jednak w filmie "Oni" Sorrentino błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje "słabość starzejącego się mężczyzny". Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z "Wielkiego piękna" i "Boskiego" Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu "Oni", który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów.

WIELKIE PIĘKNO
tytuł oryginalny: La grande belezza
Francja, Włochy (2013)

Główny bohater, Jep Gamberdella - przystojny, czarujący mężczyzna - pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których "ludzka aparatura" rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości.

Film został obsypany nagrodami. Jest między innymi laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej, a także Złotego Globu i Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Źródła: dystrybutorzy filmów, Gutek Film i Film Point Group

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80 zł
Sprzedaż biletów od 1 grudnia 2018 roku wyłącznie w kasie Kina Studyjnego GCF.

Opinie (1)

 • super !!!! tylko szkoda ze w Gdyni

  • 0 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.