• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Pod Niebem (2 opinie)

  • Kalendarz
    29 lipca - 5 sierpnia 2012, godz. 21:30
  • Lokalizacja
    Gdańsk, Bazylika św. Mikołaja, plac dominikański
    Organizator: Fundacja Centrum Św. Jacka
  • Bilety
    wstęp wolny
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Cykl ośmiu plenerowych, nocnych projekcji filmowych na wielkim kinowym ekranie. W tym roku pod wspólnym hasłem "Rodzina... ach rodzina".

maj 17

piątek, godz. 23:00

bilety 40,90 zł
przedsprzedaż 32,90-36,90 zł
29.07.(niedziela) Wymyk, reż. Greg Zgliński, Polska, 2011, 85 min

30.07. (poniedziałek) Pożegnania, reż.Yojiro Takita, Japonia, 2008, 130 min

31.07.(wtorek) Postrzyżyny, reż. Jiri Menzel, Czechosłowacja, 1980, 97 min

01.08. (środa) Tuż po Weselu, reż. Susanne Bier, Dania/Szwecja, 2006, 120 min.

02.08. (czwartek) Czarny Czwartek, reż. Antoni Krauze, Polska, 2011, 100 min.

03.08. (piątek) Rozstanie, reż. Asghar Farhadi, Iran, 2011, 123 min

04.08. (sobota) Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, Francja,2011, 112 min

05.08. (niedziela) Dokąd teraz?, reż. Nadine Ladaki, Francja/Liban, 2010, 100 min


Początek projekcji godz. 21.30 (w niedzielę - godz. 22.00)


9.07.(niedziela) Wymyk, reż. Greg Zgliński

Polska, 2011, 85 min

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia dwóch braci - Alfreda i Jerzego - którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi ... Film swoją intensywnością, pewnego rodzaju emocjonalną brutalnością i paradoksalnie bardzo stonowaną, spokojną formą wyrazu zachwyci widza, wprawiając go jednocześnie w osłupienie. Jest to historia tragiczna, prawdziwa i bezsensownie przypadkowa. Już na długo obraz Zglińskiego pozostanie w naszych myślach.


www.wymyk.bestfilm.pl


30.07. (poniedziałek) Pożegnania, reż.Yojiro Takita

Japonia, 2008, 130 min

Po utracie pracy japoński wiolonczelista postanawia wraz z żoną wrócić do rodzinnego miasteczka i tam poszukać dla siebie nowego sposobu na życie. Ostatecznie trafia przypadkowo do domu pogrzebowego, w którym zostaje ostatnim przewodnikiem zmarłego do "krainy cienia". To on oddaje zmarłemu ostatni hołd i składa go do trumny. To piękny, autentyczny film. Nie jest ani zbyt hermetyczny, ani zbyt pretensjonalny. Z początku lekki w tonie, po jakimś czasie konsekwentnie podąża w stronę dramatu i poważnych refleksji o znaczeniu życia i śmierci.


"Pożegnania" zostały uhonorowane Oscarem za najlepszy film zagraniczny.


www.vivarto.pl



31.07.(wtorek) Postrzyżyny, reż. Jiri Menzel


Czechosłowacja, 1980, 97 min

Są filmy, które oglądamy wielokrotnie. Powracamy do nich pomimo tego, że znamy każdą scenę. Niewiele z tych scen może nas zaskoczyć, a jednak obcowanie za każdym razem generuje radość. Oglądamy te filmy jako młodzi ludzie, później po dwudziestu latach - dalej, dostrzegamy, że nic a nic się nie starzeją. Ta ponadczasowość i uniwersalizm są wpisane w "Postrzyżyny" - jeden z najpiękniejszych filmów w dziejach kina. Dzieło Menzla to powieść o małżeństwie rozgrywająca się w scenerii nymburskiego browaru. Maria - piękna i szalona, Francin - pracowity i sumienny.


Do tego pojawia się ten trzeci - wuj Pepin - oryginał nad oryginały, gaduła i fantasta. Z kufli leje się piwo, kuchnia przepełniona jest przysmakami... nad całością unosi się duch "lekkości bycia" bohaterów, którzy odnajdują piękno i radość w najdrobniejszych szczegółach otaczającego ich świata. To właśnie w prostocie najzwyklejszych ludzkich odruchów, najbardziej przyziemnych zbiegów okoliczności, reżyser odnajduje tworzywo dla swojego filmu.


www.stopklatka.pl


01.08. (środa) Tuż po Weselu, reż. Susanne Bier

Dania/Szwecja, 2006, 120 min.

Jacob Petersem prowadzący sierociniec w Indiach, pewnego dnia otrzymuje od duńskiego biznesmena dziwną ofertę - ofiaruje mu wielką sumę pieniędzy na rozwój upadającej placówki i pomoc dzieciom, pod warunkiem że Jacob wróci na stałe do Danii. Po przylocie musi również być obecny na weselu córki swego darczyńcy. Podczas ceremonii okazuje się, że nie wszyscy członkowie rodziny milionera są mu obcy... Podczas wesela wychodzi na jaw pewna tajemnica, która ma ogromne znaczenie dla Petersena. Od tej chwili zmieni się cały jego świat.


Film o niedopowiedzeniach, błędach, nieszczęściu, ale także wielkim uczuciu, które karze zadbać o przyszłość najbliższych osób.


www.filmweb.pl



02.08. (czwartek) Czarny Czwartek, reż. Antoni Krauze


Polska, 2011, 100 min.

Widowiskowa rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku, film wyróżnia nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z "U Pana Boga za miedzą" Michała Kowalskiego.


"Czarny czwartek" ogląda się z przejęciem, ale też z mocnym nerwem, niczym sensacyjny thriller. Powstało kino zrobione w hołdzie zabitym, historyczne, ale również zwyczajnie ludzkie. Doskonała lekcja o prawdziwym obliczu PRL-u i absolutnie nie stracony czas w ciemnej, prowokującej do zadumy sali kinowej. Wspaniałe, chwilami wręcz epickie dzieło.


www.gdynia70.pl


03.08. (piątek) Rozstanie, reż. Asghar Farhadi

Iran, 2011, 123 min

"Rozstanie" to okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi.


To opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału. Pasjonujący, moralny i społeczny dramat rozgrywający się we współczesnym Iranie udowadnia, że Asghar Farhadi, autor świetnego "Co wiesz o Elly", zasługuje na miejsce w pierwszym rzędzie współczesnych mistrzów światowego kina.


gutekfilm.pl/rozstanie


04.08. (sobota) Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano

Francja, 2011, 112 min


Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.


Nietykalni należą do tych rzadkich filmów, które ogrzewają serca i pozwalają zastanowić się nad niesłychaną delikatnością kondycji ludzkiej, bez rozczulania się i uprzejmości.


www.intouchables.nl

www.filmweb.pl


05.08. (niedziela) Dokąd teraz?, reż. Nadine Ladaki

Francja/Liban, 2010, 100 min

Najnowszy obraz Nadine Labaki, reżyserki kobiecego przeboju "Karmel" to ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt, można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel - okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę.


Niebanalny humor na osłodę trudnych tematów, bardzo ciepłe, mocno zarysowane postaci kobiet, piękne światło wypełniające wnętrza i ożywiające niespotykane pod naszą szerokością geograficzną kolory. Podobnie też będziemy czuli się po wyjściu z kina - pokrzepieni.


www.filmweb.pl

Opinie (2)

  • Wiekszosc widzialem

    i trzeba przyznac, ze bardzo ciekawy repertuar.

    • 14 1

  • nietykalni jest przepiekny:)

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.