stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Otwarte: Z podniesionym czołem - pokaz filmu i dyskusja

Celem spotkań w ramach Kina Otwartego jest edukacja na temat praw człowieka. Filmy pomagają dotrzeć do ukrytych emocji, inspirują do zmian, dają nadzieję, rozwijają samoświadomość, pozwalają z dystansu spojrzeć na nasze problemy.

Kino Otwarte - El Club

paź 19

piątek, godz. 18:00 - 20:00

Wstęp wolny


Projekcje filmów dokumentalnych na tematy prawo - człowiecze stanowią punkt wyjścia do dyskusji na temat problemu, zjawiska przedstawionego w filmie. Projekt odpowiada na problem rosnącego zjawiska mowy nienawiści i działań dyskryminacyjnych, które przekładają się na wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią.
W naszym zbiorze znajdują się filmy dotyczące min.: imigracji, uchodźstwa, dyskryminacji ze względu na pochodzenie, społecznych i psychologicznych przyczyn stereotypów i dyskryminacji, niewolnictwa XXI wieku, handlu ludźmi, praw dzieci, swobody wypowiedzi i wolności przekonań.

Z podniesionym czołem - francuski film dramatyczny w reżyserii Emmanuelle Bercot. Światowa premiera filmu miała miejsce 13 maja 2015 roku, podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film był prezentowany poza Konkursem Głównym.

Partner: Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, MOPS Gdynia
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij