Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Otwarte: Wojna / Krigen

Kino Otwarte to cykl filmów dokumentalnych i fabularnych, które poruszają temat praw człowieka w rozmaitych kontekstach - społecznych, ekonomicznych, politycznych. Filmy te pomagają dotrzeć do ukrytych emocji, inspirują do zmian, dają nadzieję, rozwijają samoświadomość, pozwalają z dystansu spojrzeć na nasze problemy.

11 czerwca - 12 lipca 2020, godz. 21:30

Gdańsk Sopot,
bilety 30 - 70 zł

w każdy wtorek (do 01.09), godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Każde spotkanie to projekcja filmowa oraz dyskusja z udziałem widzów i zaproszonych specjalistów. W naszym zbiorze znajdują się filmy dotyczące min.: imigracji, uchodźstwa, dyskryminacji ze względu na pochodzenie, społecznych i psychologicznych przyczyn stereotypów i dyskryminacji, niewolnictwa XXI wieku, handlu ludźmi, praw dzieci, swobody wypowiedzi i wolności przekonań.

WOJNA / Tytuł oryginalny: Krigen
Reżyseria Tobias Lindholm
Dania 2015, 115 min
Miejsce: sala kinowa wystawy stałej "Gdynia - dzieło otwarte"

Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

Informacja o biletach

Wstęp na wszystkie projekcje cyklu na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych 14 dni przez projekcją w Muzeum Miasta Gdyni oraz w InfoBoxie.

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij