stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Otwarte: Miejsce dla każdego - pokaz filmu i dyskusja

Celem spotkań w ramach Kina Otwartego jest edukacja na temat praw człowieka. Filmy pomagają dotrzeć do ukrytych emocji, inspirują do zmian, dają nadzieję, rozwijają samoświadomość, pozwalają z dystansu spojrzeć na nasze problemy.

sty 21-24

czwartek - niedziela, godz. 20:00 - 22:00

Online
bilety 14 zł
Kup bilet
Projekcje filmów dokumentalnych na tematy prawo - człowiecze stanowią punkt wyjścia do dyskusji na temat problemu, zjawiska przedstawionego w filmie. Projekt odpowiada na problem rosnącego zjawiska mowy nienawiści i działań dyskryminacyjnych, które przekładają się na wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią.

W naszym zbiorze znajdują się filmy dotyczące min.: imigracji, uchodźstwa, dyskryminacji ze względu na pochodzenie, społecznych i psychologicznych przyczyn stereotypów i dyskryminacji, niewolnictwa XXI wieku, handlu ludźmi, praw dzieci, swobody wypowiedzi i wolności przekonań.

"Miejsce dla każdego": Film dokumentalny przedstawiający proces pojednania pomiędzy Hutu i Tutsi widziany oczami młodego pokolenia w Rwandzie.Około 1 milion osób zostało zabitych podczas ludobójstwa Hutu w Rwandzie w 1994 roku. Dwadzieścia lat później osoby, które przeżyły i oprawcy znów żyją obok siebie, a nowe pokolenie Rwandyjczyków wyrastało w atmosferze ukrytego pragnienia miłości i nienawiści, zemsty i przebaczenia. Film "Miejsce dla każdego" przedstawia kruchy proces pojednania widziany oczyma dwóch młodych Rwandyjczyków.

Partner: Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, MOPS Gdynia

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.