stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Otwarte - Miasto: W piwnicy

Kino Otwarte - Miasto to cykl filmów dokumentalnych i fabularnych, które poruszają temat miasta w szeroko rozumianym ujęciu i w rozmaitych kontekstach. 21 czerwca zapraszamy na projekcję filmu "W piwnicy".

Prezentowane w ramach cyklu dokumenty i fabuły skupiają się zarówno na "fizyczności" współczesnej struktury miejskiej, jej topografii i architekturze, rytmowi jej funkcjonowania, poszczególnym warstwom miejskiej tkanki, jak i na wpisanych w miasto narracjach symbolicznych. Proponowane filmy odnoszą się do problemów związanych z tożsamością i poczuciem przynależności mieszkańców współczesnej aglomeracji, przypatrują się miejskiej egzystencji z perspektywy społecznej, psychologicznej, ale też i politycznej czy artystycznej.

Film: W piwnicy
In the Basement
reż. Ulrich Seidl
Austria, 2014, 85 min

Piwnica to miejsce owiane tajemnicą. Jest lustrem duszy, odbijającym prawdziwe potrzeby, pasje lub obsesje. To, co bohaterowie Seidla robią w swoich piwnicach, mówi o nich znacznie więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Piwnica to w naszej podświadomości miejsce ciemności i strachu, swoiste siedlisko ludzkiej otchłani. Doskonale odzwierciedla więc zakamarki duszy jej właścicieli.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij