stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Otwarte - Miasto: Party

Kino Otwarte - Miasto to cykl filmów dokumentalnych i fabularnych, które poruszają temat miasta w szeroko rozumianym ujęciu i w rozmaitych kontekstach.

w każdy czwartek (do 24.02), godz. 13:00, 18:00

Gdynia,
bilety 10 zł

w każdy poniedziałek (do 26.12), godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Prezentowane w ramach cyklu dokumenty i fabuły skupiają się zarówno na "fizyczności" współczesnej struktury miejskiej, jej topografii i architekturze, rytmowi jej funkcjonowania, poszczególnym warstwom miejskiej tkanki, jak i na wpisanych w miasto narracjach symbolicznych. Proponowane filmy odnoszą się do problemów związanych z tożsamością i poczuciem przynależności mieszkańców współczesnej aglomeracji, przypatrują się miejskiej egzystencji z perspektywy społecznej, psychologicznej, ale też i politycznej czy artystycznej.

Kino Otwarte - Miasto: Party

Reżyseria: Sally Potter
Scenariusz: Sally Potter
Obsada: Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy
Zdjęcia: Aleksiej Rodionow
Producenci: Wielka Brytania

Gatunek: Czarna komedia
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 71 min
Tytuł oryginalny: The Party

Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Eklektyczne towarzystwo rozpoczyna zabawę,a mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej.

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...
Wielokrotnie nagradzany film Sally Potter jest błyskotliwą, pełną przewrotnego humoru satyrą na miejskie wyższe klasy w gwiazdorskiej obsadzie.

Informacja o biletach

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację:
zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.