stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Na Fali

Kino to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim szczególny rodzaj doświadczenia. Bliskość morza to nie tylko położenie geograficzne, ale też atmosfera, jaką ta bliskość tworzy.

"Kino Na Fali" to trzydniowy przegląd filmowy organizowany w Klubie Filmowym. Kino, które mieści się w budynku dawnego Dworca Morskiego - obecnej siedzibie Muzeum Emigracji w Gdyni, bezpośrednio sąsiaduje z morzem. W ramach wydarzenia w dniach 11-13 września na ekranie pojawią się premierowo węgierski komediodramat "Najgorsze wiersze świata", a także tytuły cieszące się największą popularnością w minionym sezonie - francuska komedia "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!" oraz "Ból i blask" Pedro Almodovara. "Kino na Fali" to przywołujące nadmorski klimat symboliczne pożegnanie z wakacjami.

OPISY FILMÓW

NAJGORSZE WIERSZE ŚWIATA | 11.09.2020
reżyseria: Gabor Reisz
występują: Gabor Reisz, Katica Nagy, Zsolt Kovacs
szczegóły: komediodramat, Węgry, 2018, 90 min.

Nowy film węgierskiego mistrza absurdu Gabora Reisza to lekka opowieść o wielkich problemach, czyli jak (i czy w ogóle) można zbudować trwałą i głęboką relację we współczesnym świecie. Życie 33-letniego Tamasa w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt. Powrót w dobrze znane rejony ma pomóc mu dojść do siebie i zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Swoistą terapią okazuje się dla Tamasa podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i dorastania. Obrazując różne oblicza swojego bohatera, Gábor Reisz (jest tu reżyserem, scenarzystą i odtwórcą głównej roli) tworzy uniwersalną opowieść o otaczającym nas świecie. Nie stroni przy tym od humoru, ironii czy absurdu, idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem.

I ZNOWU ZGRZESZYLIŚMY, DOBRY BOŻE! | 12.09.2020
reżyseria: Philippe de Chauveron
występują: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
szczegóły: komedia, Francja, 2019, 99 min.

Błogosławieni cierpliwi, którzy czekali na powrót niecodziennej rodziny znad Sekwany. Christian Clavier i spółka znów rozbawią nas do łez w kontynuacji hitu Za jakie grzechy, dobry Boże?. Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej - pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej zabawy!

BÓL I BLASK | 13.09.2020
reżyseria: Pedro Almodovar
występują: Penelope Cruz, Antonio Banderas, Asier Etxeandia
szczegóły: dramat, Hiszpania, 2019, 113 min.

Salvador Mallo - kultowy hiszpański reżyser, stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność? "Ból i blask" to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodovara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę "Osiem i pół" Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

Wszystkie filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.
Seanse odbywają się o godz. 20:00.


BILET

Bilety: 12 zł / seans - dostępne online w sieci Interticket

UWAGA!
Dbajmy o swoje bezpieczeństwo! Projekcje odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestnicy zobowiązani są do zasłaniania nosa i ust. Pula biletów została ograniczona zgodnie z wytycznymi MKiDN dotyczącymi działalności kin w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi