Wydarzenie

Kino Letnie w Orłowie

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
w każdy wtorek (od 04.07 do 08.08.2017)
godzina:
21:30
miejsce:

Scena Letnia w Orłowie

adres:
Gdynia, Plaża Orłowo
organizator:
Hamulec Bezpieczeństwa
bilety:
10 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Miasto Gdynia i Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa już po raz siódmy zapraszają na pokazy filmowe Kina Letniego w Orłowie czyli cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem. W magicznym otoczeniu mola w Orłowie, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek, od 4 lipca do 8 sierpnia.Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe. Przez cały sezon odbędzie się sześć pokazów kina plenerowego na Scenie Letniej.

Na otwarcie cyklu zaprezentowany zostanie film "Nienasyceni" włoskiego mistrza nastroju Luca Guadagnino ("Jestem miłością") z niesamowitymi kreacjami Tildy Swinton, Ralpha Finnesa, Dakoty Johnson, przesycony erotyzmem melodramat w rytmie największych przebojów The Rolling Stones i zniewalających pejzaży śródziemnomorskiej Sycylii, doceniony przez międzynarodową krytykę na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji. Zobaczyć będzie można ubiegłorocznego zdobywcę Złotej Palmy w Cannes "Ja, Daniel Blake", zabawne, poruszające i chwytające za serce dzieło Kena Loacha, ostatni obraz Pedro Almdóvara "Julieta", który był hiszpańskim kandydatem do Oscara oraz zdobywcę Oscara w głównej kategorii "Moonlight" w reż. Barry Jenkinsa. W programie znalazł się również absolutny przebój tegorocznych kin, włoska komedia "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genoveze, opowiadająca historię grupy przyjaciół, którzy dzięki przewrotnej zabawie z telefonami komórkowymi, odkrywają przed sobą własne tajemnice oraz "To tylko koniec świata" Xaviera Dolana, uważanego za złote dziecko współczesnej kinematografii.

"Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina są alternatywą dla sezonu hitów prezentowanych w tym czasie w multipleksach, wypełnieniem pewnej luki repertuaru kin studyjnych ale również okazją na nadrobienie zaległości, gdyż pokazujemy również filmy sprzed kilku lat" - mówi Anna Kądziela-Grubman, selekcjoner i kurator projektu.

Wszystkie pokazy odbędą się na Scenie Dużej. W przypadku złej pogody pokazy będą przenoszone na zadaszoną Małą Scenę. Przed wybranymi projekcjami zostanie wyświetlony 15-20 min blok filmów i animacji krótkometrażowych z polskich i europejskich festiwali filmów krótkometrażowych.
 
PROGRAM:

Uwaga. Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiła zmiana terminów pokazów Julietta i Moonlight (tj. najpierw zostanie zaprezentowany Moonlight a tydzień później Julietta).


04.07 / Nienasyceni (A Bigger Splash), reż. Luca Guadagnino, Francja, Włochy, 2015, 120 min
11.07 / Ja, Daniel Blake (I, Daniel Blake), reż. Ken Loach, Wielka Brytania, Francja, 2016, 110 min
UWAGA ZMIANA W PROGRAMIE - 18.07 / Moonlight reż. Barry Jenkins, USA, 2016, 111 min
UWAGA ZMIANA W PROGRAMIE -  25.07 / Julieta reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania, 2016, 96 min
01.08 / To tylko koniec świata (Juste la fin du monde), reż. Xavier Dolan, Francja, Kanada, 2016, 97 min
08.08 / Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (Perfetti sconosciuti), reż. Paolo Genovese, Włochy, 
2016, 97 min
Informacja o biletach:
Wstęp 10 zł.
Sprzedaż biletów na seanse filmowe bezpośrednio przed projekcjami.
Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najwyżej oceniane

Miasto 44
Ocena: 7.8 / 3038 głosów
Fatima. Ostatnia tajemnica
Ocena: 6.8 / 117 głosów

Zapowiedzi