stat
PATRONAT

Kino Letnie w Orłowie (23 opinie)

Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator m.in. Sopot Film Festivalu zaprasza drugi rok z rzędu na Kino Letnie w Orłowie. Jest to cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem na plaży w Gdyni Orłowie przy Scenie Letniej Teatru Miejskiego i kawiarni Tea-Tralna na Plaży (wejście nr 17).

W każdy wtorek, w lipcu i sierpniu, prezentowane będą wybitne filmy kina europejskiego, których akcja niejednokrotnie odbywa się na Dalekim i Bliskim Wschodzie czy Ameryce Południowej. Wieczorne pokazy poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Sundance, Wenecja, Berlinale oraz nominacje do Oskarów w kategorii filmów nieanglojęzycznych.

Program Kina Letniego w Orłowie:

10.07 - Soul Kitchen, reż. Fatih Akin
17.07 - Pogorzelisko, reż. Denis Villeneuve
24.07 - Kobiety bez mężczyzn, reż. Shirin Neshat, Shoja Azari
31.07 - Śmietnisko, reż. Lucy Walker
02.08 - Mamut, reż. Lukas Moodysson (pokaz wyjątkowo w czwartek)
7.08 - Kieł, reż. Giorgos Lanthimos
14.08 - Nawet deszcz, reż. Icíar Bollaín


Wszystkie pokazy rozpoczynają się o godzinie 21.30 - najpierw blok 20-30 min filmów krótkometrażowych pochodzących z archiwum Sopot Film Festival, a potem około 22.00 startuje główny film.

Opisy filmów:

10.07. Soul Kitchen
reż. Fatih Akin, Niemcy, 2009, 99 min.
MFF Wenecja 2010 - Nagroda Specjalna Jury

Zinos, właściciel podupadającej restauracji, zostaje porzucony przez dziewczynę. Podłamany zaniedbuje lokal, dając wolną rękę pracownikom. W restauracji zaczyna panować radosna anarchia. Kucharz gotuje to, co zawsze chciał, DJ porywa ludzi do tańca między posiłkami, a awangardowi artyści urządzają performance.

---
17.07. Pogorzelisko
reż. Denis Villeneuve, Francja, Kanada, 2010, 130 min
Oscar 2011 - Nominacja w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
MFF Wenecja 2010 - Grand Prix

Rodzeństwo Jeanne i Simon w czasie odczytywania przez notariusza ostatniej woli ich matki otrzymuje dwie koperty, jedną dla ich ojca, którego uważali za zmarłego, a drugą dla brata, o istnieniu którego nie mieli pojęcia. Jeanne odnajduje w tym klucz do milczenia matki na kilka tygodni przed śmiercią. Decyduje się wyjechać na Bliski Wschód, by poznać nieznaną dotąd przeszłość swojej rodziny.

---
24.07. Kobiety bez mężczyzn
reż. Shirin Neshat, Niemcy/Austria/Francja 2009, 95 min

Lato 1953 roku w Iranie tuż przed zamachem stanu. Amerykanie i Brytyjczycy chcą obalić rząd nowo wybranego premiera Mohammeda Mosadegha i ustanowić rządy szacha Rezy Pahlaviego. W obliczu politycznego chaosu cztery kobiety próbują odnaleźć własne miejsce na ziemi i odkryć głębszy sens ich życia.
 
---
31.07. Śmietnisko
reż. Lucy Walker, Wielka Brytania, Brazylia, 2010, 90 min
Sundance Film Festival 2010 - Nagroda Publiczności
MFF Berlinale 2010 - Nagroda Publiczności

Film jest zapisem podróży słynnego artysty Vika Muniza, który opuszcza swój dom na Brooklynie, aby wyruszyć do ojczystej Brazylii na największe na świecie wysypisko śmieci, Jardim Gramacho, mieszczące się na peryferiach Rio de Janeiro. Pierwotnym założeniem Munitza było "odmalowanie" zdjęć artystów za pomocą śmieci.

---
2.08 Mamut (pokaz przeniesiony z dnia 3.07)
reż. Lukas Moodysson, Niemcy, Szwecja, Dania, 2009, 125 min.
Porównywany z Oskarowymi obrazami "Babel" i "21 gramów".

Olśniewająca podróż do trzech zakątków świata, gdzie największe namiętności współczesnego człowieka - miłość i pieniądze - nie znają granic. Gael Garcia i Michelle Williams jako zakochana para, którą rozdzieliły kariera i miliony kilometrów, a połączyło na nowo uczucie zmieniające losy wszystkich dookoła.

--

7.08. Kieł
reż. Yorgos (Giorgos) Lanthimos, Grecja 2009, 94 min
Oskar 2011 - Nominacja w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
British Film Award 2011 - Najlepszy Film Zagraniczny

Każda rodzina ma swoją tajemnicę, pytanie tylko jak silnie ją skrywa. Matka i ojciec mieszkają wraz z trójką nastoletnich dzieci w luksusowej willi z basenem i ogrodem. Otoczona wysokim murem posiadłość jest oddzielona od reszty świata, a młodzi ludzie nie wychodzą poza jej mury. Rodzice twierdzą, że kryją się tam poważne niebezpieczeństwa...

---
14.08. Nawet deszcz
reż. Icíar Bollaín, Hiszpania, 2010 r., 98 min
Hiszpański kandydat do Oscara 2010
MFF Berlin 2011 - Nagroda publiczności

Sebastian, reżyser idealista, i jego producent realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Realizacja idzie wyśmienicie do momentu gdy w okolicy wybucha tzw. "wojna o wodę", wywołana prywatyzacją wodociągów. Rozpoczyna się podwójna walka rdzennych mieszkańców Boliwii z najeźdźcami z Zachodu - w filmie i w rzeczywistości.

---


Szczegółowe informacje o filmach,w tym ich zwiastuny filmowe, znajdują się na stronie projektu

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    7 zł
  • Kontakt
    brak danych
sprzedaż biletów bezpośrednio przed pokazami

Opinie (23) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.