stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Letnie Kino Polska

Wydarzenie w ramach

Kino Polska zaprasza na kolejny wieczór z polskim filmem na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Tym razem w ramach Kina Letniego widzowie zobaczą superprodukcję Dywizjon 303. Historia prawdziwa, która opowiada o najodważniejszych polskich pilotach. Pokaz wyjątkowo odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 21:00. Wstęp bezpłatny.

Dywizjon 303. Historia prawdziwa to inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera opowieść o najodważniejszych polskich pilotach z czasów II Wojny Światowej, którzy - by walczyć z wrogami ojczyzny -- tworzą elitarną jednostkę lotniczą. Legendarna Bitwa o Anglię i niesamowite sceny walk powietrznych z ich udziałem są przeplatane historiami z prywatnego życia walecznych lotników. Są wśród nich m.in. generał Witold Kobra Urbanowicz i podpułkownik Jan Donald Zumbach, w których postaci wcielili się czołowi polscy aktorzy Piotr Adamczyk i Maciej Zakościelny.

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni (www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja (www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl), ChaiKola (www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portal Trójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk (www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).

Zobacz zwiastun Kina Letniego Telewizji Kino Polska:
https://youtu.be/FD9Pm03Mzy4
Cały program tutaj:
www.kinopolska.pl/kinoletnie

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi