stat
Impreza już się odbyła

Kino Koreańskie Bis: Pętla (2017)

Pętla (2017), reż. Sun-ho Cho jest pokazem specjalnym w ramach cyklu Kina Koreańskiego! Prelekcję przed filmem poprowadzi dr Miłosz Stelmach, Redaktor Naczelny "Ekranów". Widok śmierci własnego dziecka boli czy to za pierwszym, za drugim, czy za siedemnastym razem.

Joon-yeong (Myeong-min Kim), szalenie popularny lekarz, wracając z podróży służbowej na urodziny córki, staje się świadkiem wypadku drogowego. Naturalnie dołącza do akcji ratunkowej. Niestety są ofiary śmiertelne. Jedną z nich okazuje się córka Joon-yeonga mała Eun-jeong (Eun-hyeong Jo). Rozpacz, załamanie i Joon-yeong nagle budzi się kilka godzin wcześniej. Przeżywa ponownie ten sam dzień. Dokładnie to samo. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że dzień się powtarza. Natomiast ojciec ponownie staje się świadkiem śmiertelnego wypadku córki. I ponownie. I ponownie

Thriller w reżyserii Sun-ho Cho, wykorzystując motyw pętli czasu, nie tylko odkrywa złożoną intrygę, sięgającą mrocznej przeszłości i sekretów bohaterów, ale również stawia pod znakiem zapytania ojcowską miłość i poszukuje odpowiedzi na uniwersalne pytanie o źródła poczucia winy.

Do zobaczenia na sali Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.