stat
Impreza już się odbyła

KINOLasy: Matangi/ Maya / M.I.A

Łączymy KINO i LASY. Najciekawsze, wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie filmy z muzycznym kontekstem w tle zobaczycie w najbardziej naturalnej sali kinowej na świecie. Do naszego kina będziecie chcieli przyjść na długo przed rozpoczęciem seansu i zostać tutaj aż do zamknięcia baru.

Matangi/ Maya / M.I.A., reż. Steve Loveridge
Produkcja: Sri Lanka/Wielka Brytania/USA
Premiera: 21 stycznia 2018 (świat)
95 min

6 czerwca 2021 o godz. 21:00 zapraszamy na MATANGI / MAYA / M.I.A. - opowieść o twórczości Mathangi Maya Arulpragasam - znanej szerzej pod pseudonimem M.I.A. - wokalistki, kompozytorki i producentki, która łączy w swojej twórczości wiele różnych gatunków, w tym hip-hop, ragga, dancehall i electro. Sprawdźcie, czemu główna bohaterka tego filmu jest nazywana naczelną buntowniczka branży muzycznej, oskarżono ją o wspieranie terroryzmu, a MTV cenzurowało jej klipy.

Film pokazuje nie tylko sposób, w jaki M.I.A. wykorzystuje muzykę pop jako narzędzie polityczne, ale też tłumaczy jej postawę outsiderki zbuntowanej wobec ograniczeń, niesprawiedliwości systemu, hipokryzji i zakłamania politycznego.

Oparcie tego dokumentu na nigdy wcześniej niepokazywanych materiałach archiwalnych autorstwa M.I.A czyni z niego intymny portret tej nietuzinkowej artystki. Obserwujemy jej zawodową i prywatną drogę od doświadczenia wojny domowej na Sri Lance, poprzez migrację, aż po karierę popularnej gwiazdy.

Bilety
Bilety w cenie 10 zł można nabyć:
- online (https://lasy.interticket.pl/)
- stacjonarnie w Kasie Opery Leśnej (ul. Moniuszki 12, Sopot) otwartej codziennie w godzinach 10.00-18.00 oraz dwie godziny przed wydarzeniem.

O oprawę muzyczną przed i po filmie zadba DJ Romero. 
Otwarcie bram o godzinie 19.00.
Wstęp wolny po seansie. 

LASY
LASY to dobrze Wam znana kameralna przestrzeń OPERY LEŚNEJ. Za ubiegłoroczne wydarzenia otrzymaliśmy SOPOCKĄ PERŁĘ i zajęliśmy drugie miejsce w plebiscycie POMORSKIE SZTORMY.
Tutaj liczy się doświadczenie bycia razem i wspólne uczestnictwo w kulturze.
LASY tworzy zespół Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Napędza nas Sopot udzielając wsparcia finansowego i tworząc dobrą atmosferę do działania.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.