stat
Impreza już się odbyła

Jeszcze nie koniec - pokaz filmu

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku i Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na pokaz filmu "Jeszcze nie koniec" (2017) francuskiego reżysera Xaviera Legranda. Film pokazuje obraz przemocy domowej z perspektywy ojca rodziny, który nie może pogodzić się z rozpadem małżeństwa.

Po projekcji odbędzie się dyskusja, podczas której poruszymy tematy związane zarówno z prawnymi aspektami rozwodu i opieki nad dziećmi, a także psychologiczne podłoże zachowań głównego bohatera oraz innych członków rodziny. Postaramy się zrozumieć emocje, które towarzyszą zakończeniu przemocowego związku oraz transformacji rodzinnego systemu po rozwodzie.

Projekcja filmu "Jeszcze nie koniec" + dyskusja
Kiedy: środa, 16 października 2019, godz. 18:00
Miejsce: Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro), 80-802 Gdańsk
Prowadzenie: Adrianna Halman
Udział bezpłatny.

Pokaz filmu odbywa się w ramach projektu filmowego poruszającego tematykę dyskryminacji oraz wykluczenia. Fabuła filmów dostarcza przykładów, dzięki którym łatwiej zrozumieć i wytłumaczyć zjawiska niezrozumiałe oraz pozwala na wczucie się w pozycję osoby, która doświadczyła przemocy lub wykluczenia. Po każdej projekcji odbywa się dyskusja odnosząca się do filmu, prowadzona przez zaproszonego/ą specjalistę/kę w danej problematyce. Świetlica Krytyki Politycznej umożliwia stworzenie bezpiecznej i kameralnej przestrzeni do dyskusji, a rolą prowadzących i specjalistów/ek jest ekspercka analiza problematyki, umożliwiająca pełniejsze zrozumienie bohaterów/ek filmów i bezpośrednio dotykająca problemu dyskryminacji ze względu na płeć, stereotypów i wykluczenia.

Pytania organizacyjne można kierować na adres: magdalena.nowacka@cpk.org.pl

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk i Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA w Trójmieście.
Projekt filmowy jest częścią projektu "W stronę równości - przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć", dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Fundacja Centrum Praw Kobiet to organizacja, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym oraz w rodzinie. Klientki Centrum mogą liczyć na bezpłatne wsparcie psychologiczne i pomoc prawną, a w razie potrzeby, również pomoc w znalezieniu dachu nad głową czy asystę w sądzie lub na policji. Wolontariuszki CPK prowadzą warsztaty, organizują szkolenia i wydają publikacje poświęcone problemowi przemocy wobec kobiet.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi