Film

Jeden gniewny człowiek
7.6 23 oceny 1 10

Jeden gniewny człowiek

(5 opinii)
produkcja
USA, Wielka Brytania
gatunek
thriller, akcja
premiera
4 czerwca 2021 (Polska)
reżyseria
Guy Ritchie
scenariusz
Guy Ritchie, Ivan Atkinson
czas trwania
1 godz. 58 min.

Obsada

Jason Statham, Holt McCallany, Jeffrey Donovan, Josh Hartnett, Laz Alonso, Raúl Castillo, Deobia Oparei, Eddie Marsan, Scott Eastwood

Opis filmu

Kalifornijska firma, zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham), milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice LA spłyną krwią, bo dla H "oko za oko" to za mało.

Zwiastun

Opinie (5)

 • Warto (1)

  Mocny, polecam, świetna muzyka, klimat jak z gta

  • 2 1

  • Opis to piękny spoiler.

   Redakcjo. Trzeba ostrzegać na wstępie przed czymś takim.

   • 0 0

 • Zmieszany nie wstrząśnięty

  John Wick z Biedry

  • 1 2

 • dobry film akcji

  kino akcji, ja nie bardzo lubię, bo to bajki pełne strzelaniny z happy endem, ale od czasu do czasu coś obejrzę więc jak masz chęć podnieść sobie adrenalinę, to jeden gniewny człowiek -trzyma w napięciu

  • 3 0

 • Guy Ritchie na powrót w dobrej formie

  Rozumiem, że nie trzeba być miłośnikiem kina akcji bo to w złym guście.
  Rozumiem, że jak się się napisze o filmie akcji, że to 'John Wick z Biedry' to można poczuć się lepszym i mądrzejszym od durnych baranów śliniących się przy strzelankach.
  Tym razem jednak Guy Ritchie zrobił całkiem niezły film, z muzyką którą można sobie odtworzyć jako muzę w domu i która stanowi doskonałe tło do tego, co dzieje się na ekranie.
  Jest to kino akcji w czystej formie, gdzie Jason Statham pod pretekstem fabuły robi hurtową jatkę ze złych ludzi. Świetnie pokazane, świetnie zagrane i trzymające w napięciu od czołówki po napisy końcowe.
  Nie zabierajcie na to dziewczyny bo się wynudzi.
  A jeżeli wolicie ambitną literaturę to weźcie książkę do ręki i nie zawracajcie tu d... ludziom, którym nie przeszkadza, że dobre kino może być czasem opakowane w formę akcji.

  • 7 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

23.07.2021 r.

16.07.2021 r.