stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

JachtFilm Festiwal 2018

Zapraszamy na gdyńską edycję Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm, na którym prezentowane zostaną najlepsze filmy o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Są to filmy o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania.


Filmowe morskie opowieści to atrakcja dla każdego. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia. Emocje, które towarzyszą bohaterom są uniwersalne.

Co zobaczymy w tym roku?

Inspirującą opowieść o młodej holenderskiej żeglarce Laurze Dekker, która jako najmłodsza osoba samotnie opłynęła świat jachtem, oraz mało znaną w naszej części świata dramatyczna historia przetrwania. Załoga nowozelandzkiego jachtu Rose-Noelle przetrwała 119 dni dryfując po oceanie w wywróconym kadłubie. To tylko niektóre filmy jakie zobaczymy w tym roku w Gdyni.

Pełny program:

3 lutego (sobota)

godzina 11-15

- "Dziewicza podróż" (82 minuty) - film dokumentalny z 2013 roku, opowiadający o Laurze Dekker, najmłodszej żeglarce, która samotnie opłynęła świat.

- "Niech płynie muzyka" (26 minut) - jest to żeglarsko-muzyczna etiuda filmowa o młodej francuskiej piosenkarce, która żeglując jachtem koncertuje w malutkich portach atlantyckiego wybrzeża Francji.

- "Za burtą" (86 minut) - fabularny film zrealizowany w Nowej Zelandii w 2015 roku na podstawie książki opowiadającej prawdziwą historię załogi jachtu Rose-Noelle, która po wywrotce dryfowała w kadłubie jachtu przez 119 dni na oceanie.

godzina 16-20

- "Morscy Cyganie" (77 minut) - zrealizowany z dużą dawką humoru dokumentalny film o kilkumiesięcznym rejsie grupy młodych ludzi, w trakcie którego przeżywają mnóstwo wyjątkowych i niespodziewanych przygód.

- "Wiatr" (126 minut) - fabularny film z 1991 roku, który jest w pełni poświęcony żeglarstwu i rywalizacji na wodzie. Fabuła filmu luźno nawiązuje do wydarzeń z historii regat o Puchar Ameryki, gdy w 1983 roku Stany Zjednoczone przegrały Puchar na rzecz Australii. W rolach głównych występują znani aktorzy: Jennifer Gray, znana ze filmu "Dirty Dancing", oraz Matthew Modine.


Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest również jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy pokazywane są w wersji z polskimi napisami. Gdyńska edycja JachtFilmu jest kontynuacją Przeglądu Filmów Żeglarskich, zorganizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski, JachtFilm i Muzeum Marynarki Wojennej na 90-lecie Gdyni.

Organizatorem festiwalu jest JachtFilm, współorganizatorem Pomorski Związek Żeglarski. Partnerami są: Miasto Gdynia, Związek Miast i Gmin Morskich, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. Patronem honorowym Festiwalu JachtFilm jest także Polski Związek Żeglarski.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi