stat
Impreza już się odbyła

Ja, Claude Monet

Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swojego ulubionego malarza - Claude'a Moneta.

mar 1

niedziela, godz. 12.30

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 8

niedziela, godz. 18:00

bilety 25 zł
Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film "Ja, Claude Monet" ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie - pod tytułem "Impresja, wschód słońca", ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia, depresji, a nawet miewał myśli samobójcze. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i przekształcił sztukę zachodnią.

Dwa pokazy:
9.02 godz.19:30
19.02 godz. 18:30

Gatunek: dokumentalny
Język: angielski (napisy polskie)
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Czas trwania: 87 min.

"Wystawa na ekranie" to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky - pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia - przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum.

Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Kontakt
    58 690-70-75

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij